Románia azért kapta ajándékul Sztálintól Észak-Erdélyt, hogy lenyelje a kommunizmust – kérdés, hogy most „robban-e a puliszka?”
A legjobb politikai barométer a világban a román politika mozgása: ahová áll, ott mindenképpen fordulat várható.
Nem vagyok liberális – legalábbis nem abban az értelemben, hogy ehhez össze kellene gyűlni és szavazni kellene.
Napi Maxima – Szalai Zoltán rovata
„Olyan szövegek, mint ’több szabadságot’ nem érintenek meg. Nem vagyok liberális – legalábbis nem abban az értelemben, hogy ehhez össze kellene gyűlni és szavazni kellene. A szabadságot magunkban hordozzuk; aki okos, minden rezsimben meg tudja ezt valósítani. Mint ilyen, mindenhol előre jut, minden határon áthalad.”
Ernst Jünger: Aladin problémája
Ernst Jünger (1895-1998) német író, filozófus, katona. A német konzervatív forradalom vezéralakja, hosszú életkora miatt az évszázad krónikásának is tartják. Az első világháború emlékének egyik leghitelesebb bemutatója. Az 1920-as évek végétől a globalizálódó világ tendenciáinak megírásán dolgozott, meglepően pontos előrelátással írja le az egyesült Európa és a globalizáció pozitív és negatív hatásait. Művében megalkotja a szabadság egy új meghatározását, amely a felvilágosodás szabadságfogalmának uralma ellenére a körülményektől függetlenül individuálisan megvalósítható.