A nő 2013-2014-ben álnéven hirdette magát egy petesejt donációval foglalkozó netes fórumon. Így ismerkedett meg olyan nőkkel, akiknél a gyermek természetes úton nem fogant meg. A nő az így megismert emberek közül néhánnyal ténylegesen részt is vett a donációs eljárásban.
Az egészségügyi törvény a visszaélések elkerülésére azt írja elő, hogy petesejtet csak egyenesági rokon adományozhat. A vádlott és a vele kapcsolatba kerülő nők ezért közösen keresték fel a közjegyzőt, ahol azt állították, hogy egymás rokonai.
A vádlott a nála jelentkező nőktől a donációs eljárás során felmerülő költségeire (utazás, orvosi vizsgálatok) hivatkozással kért pénz, néhány esetben viszont a petesejt adományozásáért is fizetséget kért. A nő tisztában volt azzal, hogy egyszerre több embernek nem adományozhat petesejtet, ezért később már csak a hozzá fordulók pénzének megszerzése volt a célja.
A Fővárosi Főügyészség a nővel szemben bűnsegédként elkövetett emberi test tiltott felhasználásának bűntette, valamint több rendbeli csalás bűntette miatt nyújtott be vádiratot az illetékes bíróságra. A főügyészség a női ivarsejtet jogellenesen elfogadó öt nővel szemben szintén vádat emelt emberi test tiltott felhasználásának bűntette, illetve annak kísérlete miatt. Azzal a hat emberrel szemben, akik egyúttal csalás áldozatai is lettek, a nyomozást a főügyészség megrovás alkalmazása mellett megszüntette.