Elsősorban a menekültügyről, továbbá szociális kérdésekről szólt az osztrák parlamenti választásokon legesélyesebb három párt elnökének televíziós vitája, amelyet pénteken, pontosan egy hónappal a választás előtt rendeztek a felső-ausztriai Linzben.
A vita az egyetlen olyan nyilvános szópárbaj volt, amelyen Christian Kern, az Osztrák Szociáldemokrata Párt (SPÖ), Sebastian Kurz, az Osztrák Néppárt (ÖVP) és Heinz-Christian Strache, az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) elnöke együtt vett rész. A vita mintegy ezerfős publikum előtt zajlott, a televízió élőben közvetítette. Jellemzően a menekültügy, a bevándorlás, az oktatás, a gazdaság és az adók kérdéséről esett szó.
Sebastian Kurz kiállt a bevándorlás korlátozása mellett. Meglátása szerint illúzió azt hinni, hogy a származási országban nyújtott segítség megoldhatja a migráció problémáját. Úgy vélte, hogy a legtöbb bevándorló nem a legszegényebb, hanem „kicsit fejlettebb” országokból érkezik. Kurz kiért arra is, hogy Hans Peter Doskozil szociáldemokrata védelmi miniszterrel a migráció kérdésében jobban együtt tudott dolgozni, mint a kancellárral. Heinz-Christian Strache inkább a menekülteknek nyújtott természetbeni juttatásokat növelné a pénzbeli támogatás helyett. Egyúttal leszögezte, hogy a menekültügyi konvenció azt írja elő, hogy az első biztonságos országban kell maradnia az embereknek. Az FPÖ vezetője megjegyezte, hogy a néppárt a szabadságpárt álláspontját „másolja” menekültügyben. A két politikus egyhangúlag kiállt a szigorúbb határellenőrzést mellett.
Christian Kern kancellár egyetértett a földközi-tengeri menekültútvonal lezárásával, azonban elsősorban a szociális igazságosság és az oktatás témáira koncentrált. Arra hívta fel vitapartnerei figyelmet, hogy az oktatás kérdését ne csak a bevándorlás szempontjából elemezzék. Hangsúlyozta, hogy az SPÖ gazdasági és adóügyi javaslatai a néppárti és a szabadságpárti tervekkel szemben „komoly és finanszírozható” elképzelések, amelyek tehermentesítik a kisebb jövedelemből élőket is. A jelöltek egyetértettek abban, hogy a digitalizáció kihívásokat és lehetőségeket egyaránt jelent, és az ország ezen a területen elért sikereiről beszéltek. Kurz arra figyelmeztetett, hogy nem szabad csakis a digitalizáció negatív oldalát nézni, hiszen ugyan szűnnek meg emiatt munkahelyek, de egyúttal újak is lesznek.