Figyelmeztetett a szenátor: titokzatos drónok repkednek New Jersey felett
Egyelőre nincs bizonyíték arra, hogy a bejelentett drónészlelések nemzetbiztonsági vagy közbiztonsági fenyegetést jelentenének.
Az Egyesült Államok Észak-Korea sikeres ballisztikus rakétakísérletére válaszul összehívta az ENSZ Biztonsági Tanácsát, valamint erődemonstrációként közös hadgyakorlatot szervezett Dél-Koreával.
Az Egyesült Államok kezdeményezte az ENSZ Biztonsági Tanácsának összehívását a keddi észak-koreai rakétakísérlet miatt – közölte az amerikai ENSZ-misszió egyik szóvivője. A szóvivő elmondása szerint a 15 tagú ENSZ-testüleg várhatóan szerdán ül össze zárt ajtók mögött.
Észak-Korea kedden jelentette be, hogy most először sikeres kísérletet hajtott végre nagy hatótávolságú, interkontinentális ballisztikus rakétával. A rakéta 39 perces repülés után 2802 kilométer magasra jutott, majd pontosan célba talált. Az észak-koreai állami média azt állította, hogy Phenjan ezzel a rakétával a világ bármelyik pontjára le tud csapni.
„Az Egyesült Államok határozottan elítéli az észak-koreai ballisztikus rakéta kilövését. Az ICBM tesztje az Egyesült Államok, szövetségesei és partnerei, illetve a térség és egészében a világ ellen irányuló fenyegetés újabb fokozása" – jelentett ki közleményében Rex Tillerson. Az amerikai külügyminiszter hozzátette: globális veszély elhárításához globális cselekvésre van szükség.
Az Egyesült Államok ennek szellemében kezdeményezte az ENSZ Biztonsági Tanácsának összehívását. Ezen kívül szerdán az amerikai és a dél-koreai hadsereg közösen hadgyakorlatozott Dél-Korea partjainál.
Atacms típusú amerikai harcászati és Hyunmoo típusú dél-koreai rakétarendszereket löttek ki, amelyek állításuk szerint gyorsan bevethetők, és nagy pontosságú csapásokat tudnak mérni Észak-Koreára, akár a legrosszabb időjárási viszonyok között is.