Németország, Horvátország és Dánia döntése bizonyítja: egyre veszélyesebb hely Európa

Ha Brüsszel a jelenlegi irányba megy tovább, az életveszély. Egész Európára nézve – értékeltek az elemzők. És bizonyítékoknak sincsenek híján.

A daganatellenes vegyületek és terápiák kifejlesztésével világszerte több kutatóintézet foglalkozik, ez a rovat is hírt adott már néhányról. Most egy nagyon ígéretes, ráadásul magyar tudósok vezetésével létrehozott új molekula jutott klinikai fázisba, melyről az egyik legtekintélyesebb tudományos lap, a Nature is beszámolt – közölte az MTA közleménye alapján a Magyar Távirati Iroda.
A nemzetközi szerzőgárda élén a Servier Kutatóintézet Zrt. magyar kutatói állnak, akik együttműködnek az MTA Természettudományi Kutatóközpont (TTK) Szerves Kémiai Intézetével és több hazai egyetemmel is.