Csökken az abortuszok száma hazánkban

2017. január 10. 13:44

Az elmúlt hat évben folyamatosan csökkent az abortuszok száma hazánkban, bár még így is évente több tízezer ilyen beavatkozást végeznek.

2017. január 10. 13:44

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma parlamenti államtitkára, Rétvári Bence Bangóné Borbély Ildikó MSZP-s országgyűlési képviselőnek címzett írásbeli válaszában szereplő adatokból kiderül, hogy 2015-ben 31 176 terhességmegszakítás történt Magyarországon, ami a 2010-es mutatókhoz képest 23 százalékos csökkenést jelent. További 4,1 százalékkal csökkent az ilyen beavatkozások száma 2016 első negyedében - írta cikkében a Magyar Nemzet. 

2010 és 2012 között a legtöbb terhességmegszakítást – átlagosan 8397-et – a 30–34 éves korosztályban végezték, míg 2013-ban és 2014-ben már a 20–24 éves nők kérték a legtöbb ilyen műtétet, átlagosan 7222-t.

A lapnak Rucz Árpád, a Róbert Károly Magánkórház nőgyógyászati osztályának vezető főorvosa arról beszélt: örvendetes, hogy csökken az abortuszok száma, ebben valószínűleg szerepet játszanak a felvilágosító előadások és a sürgősségi fogamzásgátló tabletták megjelenése is. Ha lehet, mindenféleképpen szeretnénk elkerülni az abortuszt, de az a tapasztalat, hogy ha valaki már úgy megy el az orvoshoz, hogy semmiképpen nem tudja vállalni a terhességet, nehéz más irányba terelni – mondta.

A terhességmegszakításnak egyébként szigorú szabályai vannak, 12 hetes korig szabad elvégezni a beavatkozást. Innentől igazolt kromoszómaeltérés vagy ultrahangvizsgálattal felismert súlyos magzati rendellenesség esetén lehet eltérni – tájékoztatott a főorvos. A szakértő elmondta azt is, hogy a 10-11 hetes terhesség megszakítása során gyakrabban sérül a méh, többször lép fel gyulladás a beavatkozást követően, ami későbbi meddőség oka is lehet.

A cikkből az is kiderül, hogy azok a nők, akik még sem szakítják meg terhességüket, mert időközben meggondolják magukat, számos segítséget vehetnek igénybe. A lapnak Molnár Csabáné Etelka, a Gólyahír Egyesület önkéntese arról beszélt: rajtuk kívül a Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat, az Ágacska Alapítvány, valamint a Bölcső Alapítvány is foglalkozik örökbefogadással. Itt fontos megjegyezni, hogy hazánkban sok gyermektelen pár szeretne kisbabát, akiknek viszont napjainkban éveket kell várniuk az örökbefogadásra.

A teljes cikk nyomtatott változata a Magyar Nemzetben jelent meg 2017.01.09-én.

 

Összesen 12 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
I_Isti
2017. január 13. 02:09
Mondjuk ha valaki tényleg ránézne a KSH jelentésére, akkor az azt látná, hogy egy 2000 óta tartó trend folytatódott, tehát magyarországi abortuszok számának csökkenése nem a jelenlegi fullkerersztény kormány munkájának az érdeme, hanem egyszerűen most ez a trend.
Apáczai
2017. január 13. 02:09
"több tízezer ilyen beavatkozást végeznek" Vagyis több tízezer életet vettek el az esküszegő orvosok a lelketlen, galád "édesanyák" cselekvő közreműködésével. Ennek társtettesként, előre megfontoltan aljas szándékból elkövetett életkioltás a pontos megnevezése. Egy olyan országban, ahol az Alkotmány állítólag védi az életet.
Dénia
2017. január 13. 02:09
Félek, hogy ennek pusztán az az oka, hogy csökken a fogamzóképes korú nők száma. A ratkógeneráció gyerekei most már lassan negyven fölött vannak. Az utánuk következők pedig már jóval kevesebben vannak.
gabor7th
2017. január 13. 02:08
Az emberek már azt se csinálják.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!