Szoboszlai és Gyökeres karrierjében van egy kapcsolódási pont, ami minden pénznél többet ér
Szoboszlai Zsolt és Stefan Gyökeres döntései meghatározták fiaik pályafutását.
„Fiatalok a kisgyermekes családokért” címmel hirdetett országos adománygyűjtő akciót négy családszervezet: Nagycsaládosok Országos Egyesülete, a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom, a PureFashion Alapítvány és a Fiatalok az Élet Szolgálatában. A kezdeményezés újdonsága, hogy Magyarországon első alkalommal a fiatalok (családszervezetek tagjai, önkéntesei) gyűjtöttek adományt a kisgyermekes családosok számára.
Az átadó ünnepséget Kardosné Gyurkó Katalin, a NOE elnöke és a sajtótájékoztató háziasszonyi nyitotta meg. Ismertette az adománygyűjtés részleteit és eredményét (közel 1 tonna élelmiszer gyűjt össze 7 CBA üzletben), majd köszönetét fejezte ki a szervezésben és gyűjtésben résztvevő családszervezetek fiatal tagjai és önkéntesei részére.
Dr. Illés Boglárka ifjúságügyekért felelős helyettes államtitkár (Emmi) méltatta a kezdeményezést, kiemelve annak különlegességét, a fiatalok bevonását az adománygyűjtésbe. Ennek legfőbb hozadéka, hogy a fiatalok találkoznak kisgyermekes családokkal és nagycsaládokkal, megismerik a többi civil szervezet fiataljait és a gyermekes családok életét. Menni kell és tenni kell – mondta a helyettes államtitkár.
Kis Brigitta, a PureFashion Alapítvány vezetője kiemelte: nemcsak a családunk és a közösségeink, hanem az egész társadalom felelős tagjai vagyunk. A cél nemcsak a felelős nevelés, hanem az, hogy a fiatalok megtapasztalják az adás örömét, mert azok a fiatalok akik ezt megélik, jó eséllyel erre alapozzák majd a saját családi életüket. A gyűjtés célja ezért a jótékonyság mellett a családi élet szépségének a bemutatása volt fiatalok számára.
Tordai Ágnes, a Három Királyfi Három Királylány Mozgalom elnöke ismertette a mozgalom célját: megszülessenek a tervezett gyermekek, és elmondta, hogy ezt a célt több területen próbálják elérni, és ezek közül az egyik legfontosabb terület a fiatalok –a családalapítás előtt és közvetlenül utána állók – elérése, segítése. Köztudott, hogy azokban a családokban születik meg az első, második, harmadik gyermek, ahol tudjak, hogy számíthatnak a környezetükre – mondta. Ez a gyűjtés is egy ilyen lehetőség volt. Biztatott minden rászoruló családot, hogy fogadják el, amit most kapnak, és majd adjanak ők is másoknak, amikor lehetőségük lesz rá.
Keresztes Ilona, a Fiatalok az Élet Szolgálatában vezetője ismertette a szervezet célját: krízisben lévő édesanyáknak segítenek, amelyek között sok a tizenéves. Mária is krízishelyzetben levő kismama volt – mondta, élete, sorsa a környezetétől függött, kulcsfontosságú volt számára a segítő társ. Fontosnak tartják, hogy a fiatalok tanuljanak az életről (beleértve a terhességet), és segítsenek a krízishelyzetben lévő kismamáknak. Ez a gyűjtés egy jó lehetőség volt az tapasztalatszerzésre és a segítésre.
Fodor Attila, a CBA kommunikációs igazgatója megköszönte a szervezőknek a lehetőséget, a vásárlóknak pedig a segítséget, a közel 1 tonna élelmiszert 7 helyszínen. A magyar nemzetben él az az emberség, az összetartás vágya; képesek vagyunk összefogni és segíteni – mondta. Nem szabad megengedni, hogy az anyagiak jelentsenek korlátot a gyermekvállalásban. Az igazgató bízik abban, hogy ez a program folytatható és jobban kiszélesíthető, a mostani 7 helyett minimum 70 üzletben, hogy minél több családnak tudjanak segíteni.
Kardosné Gyurkó Katalin elmondta, hogy a NOE-t kicsit fiatalította őket ez a gyűjtés; jó volt jobban megismerni a fiatalokat és a többi civil szervezet. A nagycsalád az első gyermek megfoganásával kezdődik – hangsúlyozta. Nagycsaládban mindig szükség van valamire, és jó, ha van hova fordulni. Bízik benne – mondta, hogy ez az akció is egy lépés a családbarát ország megteremtéséhez; egy üzenet, hogy ez lehetséges.
A négy családszervezet képviselőinek beszéde közben az egyes szervezetek részéről megjelent fiatal önkéntesek is szót kaptak. A fiatalok beszámolójának közös eleme: különleges élmény jelentett számukra megtapasztalni az emberekben az adni akarást. Mindannyiunkban benne van a vágy, hogy adjunk, csak iránymutatásra várunk – mondták. Kiemelték, hogy bár meg nem családosak, de gondolnak a családosokra; és ez a gyűjtésben résztvevő családszervezetek tevékenységének, céljainak egyik közös pontja. A gyűjtésnek voltak pozitív és negatív tapasztalatai is a számukra, de összességében nagyon pozitív élmény volt, megható történetekkel, amelyekből sokat lehet tanulni. A legnagyobb tanulság számukra az volt: minden segítség számít és minden élet számít.
A felszólalások után a négy szervezet vezetője és a CBA képviselője, a helyettes államtitkár asszony részvételével átadták a családok képviselőinek az adományokat.