Tordai Ágnes, a Három Királyfi Három Királylány Mozgalom elnöke ismertette a mozgalom célját: megszülessenek a tervezett gyermekek, és elmondta, hogy ezt a célt több területen próbálják elérni, és ezek közül az egyik legfontosabb terület a fiatalok –a családalapítás előtt és közvetlenül utána állók – elérése, segítése. Köztudott, hogy azokban a családokban születik meg az első, második, harmadik gyermek, ahol tudjak, hogy számíthatnak a környezetükre – mondta. Ez a gyűjtés is egy ilyen lehetőség volt. Biztatott minden rászoruló családot, hogy fogadják el, amit most kapnak, és majd adjanak ők is másoknak, amikor lehetőségük lesz rá.
Keresztes Ilona, a Fiatalok az Élet Szolgálatában vezetője ismertette a szervezet célját: krízisben lévő édesanyáknak segítenek, amelyek között sok a tizenéves. Mária is krízishelyzetben levő kismama volt – mondta, élete, sorsa a környezetétől függött, kulcsfontosságú volt számára a segítő társ. Fontosnak tartják, hogy a fiatalok tanuljanak az életről (beleértve a terhességet), és segítsenek a krízishelyzetben lévő kismamáknak. Ez a gyűjtés egy jó lehetőség volt az tapasztalatszerzésre és a segítésre.