A vasárnapi kvótareferendumon való részvétel és a nemmel szavazás mellett foglalt állást Király Nóra, a Fiatal Családosok Klubjának (Ficsak) elnöke szombaton Budapesten, a szervezet akciósorozatának harmadik állomásaként megszervezett sétán.
2016. október 01. 16:37
p
0
0
0
Mentés
A Ficsak Séta a családok szabadságáért címmel meghirdetett rendezvényén Király Nóra elnök, aki egyben a XI. kerület alpolgármestere, azt mondta, hogy a referendum napja „sorsdöntő” alkalom, ezért arra biztatnak mindenkit, hogy vegyen részt rajta és szavazzon nemmel, mert a családok, a gyermekek jövőjéről van szó.
A résztvevők a belvárosi Vörösmarty téren gyülekeztek, majd onnan kék léggömbökkel a kezükben végigvonultak a Váci utcán a Fővám térig. A körülbelül százfőnyi menethez sokan gyermekeikkel együtt csatlakoztak, és plakátokat, nemzeti színű papírzászlókat, illetve a szervezet emblémájával ellátott kis lobogókat tartottak. A plakátokra olyan üzenetek kerültek, mint Gyermekeink biztonságáért, Tiszteletet a nőknek, Békében akarunk élni.
Megkérdeztünk néhány résztvevők, hogy miért csatlakoztak a kezdeményezéshez. Ilyen válaszokat kaptunk: egy nagymamakorú hölgytől: „Nagyon szeretem Magyarországot. Nagyon szeretem az unokáimat. Ezért vagyok itt.”, egy fiatal babakocsi házaspártól: „Mert szép az idő és mert szeretnénk a kisbabánknak egy biztonságosabb jövőt.”, egy fiatalembertől: „Azért, hogy hassunk Brüsszel migránspolitikájára”, egy idős úrtól: „Mert nem szeretném, ha mások mondanák meg nekünk, kit fogadjunk be”.
A Fővám téren a résztvevők a magukkal hozott lufikra üzeneteket írtak: Európai kultúrát Európában, Biztonságos jövőt gyermekeinknek, Nyugalmat és békességet. Sok „NEM” is volt a lufikon. A lufik elengedésével – az elnök megfogalmazása szerint – jelképesen elküldték ezeket az üzeneteket Brüsszelnek.
Király Nóra a Fővám téren elmondta: nem szeretnék kockáztatni a gyermekeik jövőjét, ezért is kell nemet mondani a menekültek elosztását szabályozó kvótára, vagyis a kényszerbetelepítésre. „Nem szeretnénk félelemben élni, erőszakban élni, nem szeretnénk egy olyan Európát, amit ma minden nap látunk a híradásokba: minden napra jut egy erőszakos cselekedet, egy nők elleni erőszak, gyermekbántalmazás” - hangsúlyozta.
Perczel-Forintos Dóra klinikai szakpszichológus a Mandinernek hangsúlyozta, hogy érdemes ebben az időszakban (is) végiggondolni, hogy miként vagyunk a kapcsolatainkban, hogyan szeretnénk megélni a szeretetet a tárgyi ajándékok mellett.
„Gondolta volna, hogy ilyen rendes ember lesz belőlem?” Talán ennél szívmelengetőbbet nem is hallhat egy cigány szegregátumban szolgáló szerzetesnővér. A Szent Ferenc Kisnővérei közösség tagjai néhány évtizede a legkilátástalanabb helyzetben élők mellé szegődtek, s azóta minden csillogó koromfekete szempárból maga Krisztus néz vissza rájuk. A Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Arlón jártunk.
A gödi Búzaszem iskolában évek óta a táskák mélyén lapulnak az okoseszközök. A tanulóknak egészen nyolcadik osztályig még odahaza sincs megengedve a használatuk. Helyette néptánc- és népzeneórákat vesznek, cserkészkednek, a fiúk még a szablyavívás fortélyait is elsajátíthatják.