Az év híre: a svédek Magyarország miatt féltik az Európai Unió biztonságát
Eközben Stockholmban azt sem tudják, hogyan küldjék haza az illegális migránsokat.
„Legyenek bátrak és cselekedjenek, ha le akarják váltani az Orbán-kormányt” – üzente Fodor Gábor a Liberális Magyarországért Alapítvány keddi pécsi pódiumbeszélgetésen. A Liberálisok elnöke szerint a valódi kérdés az, hogy hozhat-e az Európai Unió minden tagállamra nézve kötelező döntést. „Ezerrel mondom, hogy igen! Ezért léptünk be az EU-ba” – emelte ki Fodor.
A Magyar Liberális Párt (MLP) elnöke szerint a kvótanépszavazáson leadott igen szavazattal a választók azt üzenik Brüsszelnek, hogy lehet Magyarországra számítani. Fodor Gábor a Liberális Magyarországért Alapítvány keddi pécsi pódiumbeszélgetésen arra biztatta hallgatóságát, hogy vegyenek részt az október 2-ai kvótanépszavazáson, és szavazzanak igennel. „Legyenek bátrak és cselekedjenek, ha le akarják váltani az Orbán-kormányt” – mondta az ellenzéki politikus, aki jelezte: sem a bojkottot, sem az érvénytelen szavazat leadását nem tartja bölcs megoldásnak.
Fodor Gábor szerint a voksolás nem a menekültekről szól, hanem belpolitikai jelentősége van, a referendumot egyúttal a Fidesz „durva és primitív” szavazatszerzésnek minősítette. A Liberálisok tízmillió forintból folytatott és a kormány „tízmilliárd forintba kerülő” kampányát Dávid és Góliát harcához hasonlította a politikus, aki arra is kitért, hogy az MLP e célra hitelt vett fel.
Fodor: Alaphazugság van a kérdésben
A pártelnök szerint a népszavazás kérdése alaphazugságot tartalmaz: „kényszerbetelepítés nincs, ezt Magyarországon találták ki” – fűzte hozzá. Az EU 1294 ember menekültügyi eljárásának lefolytatását várja el az országtól –jelentette ki. „A lecsupaszított kérdés úgy hangzik, hogy hozhat-e az Európai Unió minden tagállamra nézve kötelező döntést? Ezerrel mondom, hogy igen! Ezért léptünk be az EU-ba” – fogalmazott Fodor Gábor, aki úgy vélekedett: a népszavazás kimenetele „abszolút nem számít”, annak „nulla jogi jelentősége van”.
Angela Merkel migrációs politikájáról azt mondta: keresztény emberként és nem liberálisként cselekszik. „Evidens a parancs, ha valaki bajban van, annak segítünk” –hangoztatta a a német kancellárra utalva.
Mellár: Be kell kapcsolni a modernizációba Afrikát
Mellár Tamás közgazdász arról beszélt, hogy migráció olyan országokból indul ki, amelyek nem tudtak bekapcsolódni a világgazdaság 35 éve indult fellendülésébe, modernizációs folyamataiba. Mint mondta, a modernizációba Afrikát is be kell kapcsolni, ami akkor sikerülhet, ha a fejlett országok nyitva hagyják a kapuikat. „A keresztényi szeretet és a közgazdászi logika is a befogadás mellett áll” – jelentette ki.
Az eseményen felszólaló Szakács László, az MSZP országgyűlési képviselője arról beszélt, hogy a kormány plakátjai a félelemre és az irigységre hatnak. Beszélt arról is, hogy a kormánypártok a rezsi és az államadósság után új ellenséget találtak a menekültekben. Az utóbbiaknak nevük, arcuk, édesanyjuk van, „most először ez a kormány az emberek ellen küzd” – hangsúlyozta, hozzátéve, hogy a kampánnyal az egészségügy, az oktatás problémáit fedik el.
A politikus az MTI-nek azt mondta, hogy a Fidesz „mozgósítási főpróbájában” az MSZP-nek nincs feladta, a népszavazásnak nincs jogi relevanciája, ezért a párt továbbra is távolmaradásra szólítja fel szimpatizánsait.
(MTI)