Terjed a Boldogságóra. De mi is az?
Több mint 1.500 pedagógus tart már Boldogságórákat szerte a világban, magyarlakta területeken. Az órákon a diákok egyénileg és csoportosan is dolgoznak azon, hogy megismerjék a boldogság fő összetevőit, miközben olyan gyakorlatokat végeznek, melyek bizonyítottan megemelik boldogságszintjüket. A Boldogságórák csökkentik a szorongást, ellenben növelik az önbizalmat, így a gyerekek kiegyensúlyozottabbakká válnak és jobb teljesítményt érnek el az iskolai munka és az élet más területein is.A Boldogságórák célja, hogy vezérfonalat adjon az iskolásoknak, hogy könnyebben nézzenek szembe a kihívásokkal, képesek legyenek megbirkózni a problémákkal, valamint a testi-lelki egészségmegtartás tényezőinek tanulmányozására adjon lehetőséget. A program 10 egymásra épülő témából áll, amelyek fokról fokra ismertetik meg a boldogság különböző összetevőit, feltételeit. Az egyes témakörök sorrendben:
- Boldogságfokozó hála
- Optimizmus gyakorlása
- Kapcsolatok ápolása
- Boldogító jócselekedetek
- Célok kitűzése és elérése
- Megküzdési stratégiák
- Apró örömök élvezete
- Megbocsátás
- Testmozgás
- Fenntartható boldogság
Ha szülő vagy, és szeretnéd, hogy a gyermeked boldogságfokozó szokásokat tanuljon, mutasd meg az óvodában vagy iskolában a programot kedvenc pedagógusodnak!
A Boldogságórák szakmai csapata
- Prof. Dr. Bagdy Emőke, a Boldogságprogram fővédnőke, klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta, professor emeritus
- Prof. Oláh Attila a Boldogság Intézet tudományos szaktanácsadója, az ELTE Pozitív Pszichológia Laboratórium vezetője és a Magyar Pszichológiai Társaság elnöke
- Bagdi Bella, a Jobb Veled a Világ Alapítvány elnöke, életmódfejlesztő énekesnő, a Boldogságprogram megálmodója, elindítója és szakmai vezetője
- Petőné Honvári Joli, a Boldogságóra program szakmai koordinátora, fejlesztő pedagógus
Mikor érdemes csatlakozni a Boldogságóra programhoz?
- Ha fontosnak tartod az értelmi nevelésen túl a gyermekek lelki nevelését.
- Ha szeretnéd, hogy az általad nevelt csemeték olyan technikákat tanuljanak, ami segítséget ad számukra a mindennapi életben.
- Ha egy fantasztikus osztályközösséget szeretnél kialakítani.
- Ha szeretnéd, hogy megfelelő megküzdési stratégiák álljanak az általad nevelt diákok rendelkezésére problémás helyzetekben.
- Ha hiszel abban, hogy minden gyermeknek jár a boldogság.
- Ha problémás gyerekeket nevelsz és úgy gondolod,valamilyen technikával ki szeretnéd egészíteni módszertani palettádat.
- Ha nem problémás gyerekeket nevelsz, de többet szeretnél nekik nyújtani, ha már nem a te óvó szárnyaid alatt lesznek, akkor is könnyebb legyen nekik a felnőtté válás folyamata.
- Ha hiszel abban, hogy a pozitív megerősítés kihat a gyermek önismeretének egészséges fejlődésére, teljesítményére és eredményeire, kapcsolataira.
- Ha bízol abban, hogy miközben boldogságra tanítasz, Te is egyre boldogabbá válsz.
Részletek, további információk és csatlakozási lehetőség a boldogsagora.hu oldalon.