Kolozsvári politikusok: Az 50-es éveket idézi a román korrupcióellenes harc

2015. június 17. 21:56

Kolozsvári magyar önkormányzati vezetők szerint megbénítja az önkormányzatok munkáját a korrupcióellenes harc. Horváth Anna, Kolozsvár alpolgármestere, és Vákár István, a Kolozs megyei önkormányzat alelnöke úgy látja: nagyon sok önkormányzati fejlesztés állt le amiatt, mert az illetékesek félnek aláírni a szerződéseket. A korrupcióellenes harc olyan hangulatot teremtett, mint ami az ötvenes-hatvanas évek Romániáját jellemezte.

2015. június 17. 21:56

Kolozsvári magyar önkormányzati vezetők szerint megbénítja az önkormányzatok munkáját a korrupcióellenes harc. Horváth Anna, Kolozsvár alpolgármestere, és Vákár István, a Kolozs megyei önkormányzat alelnöke beszélt erről egy szerda esti kolozsvári pódiumbeszélgetésen.

 
A Járosi Andor Keresztyén Kulturális Műhely által szervezett fórumon Horváth Anna elmondta, többféleképpen értelmezhető törvények alapján kell végezniük a munkájukat, ezért soha nem lehetnek biztosak abban, hogy törvényesen járnak el. Hozzátette, korábban azt gondolta, hogy amennyiben nem használja személyes haszonszerzésre a tisztségét, nem érheti baj. Ez a meggyőződése azonban szertefoszlott a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium ingatlanai visszaszolgáltatása miatt elítélt Markó Attila képviselő, majd a stratégiai privatizációk ügyében elítélt Nagy Zsolt volt távközlési miniszter, illetve a vád alá helyezett Mezei János gyergyószentmiklósi polgármester és Ráduly Róbert csíkszeredai polgármester ügye után. 
 
Vákár István – aki az elmúlt egy évben a Kolozs megyei önkormányzat elnöki teendőit látta el – kijelentette, nagyon sok önkormányzati fejlesztés állt le amiatt, mert az illetékesek félnek aláírni a szerződéseket. Hozzátette, a közszereplők közül sokan akarták a tisztségeket, de az elmúlt időszak letartóztatásai óta nem merik vállalni a tisztséggel járó felelősséget. Vákár úgy vélte, a korrupcióellenes harc olyan hangulatot teremtett, mint ami az 1950-es-1960-as évek Romániáját jellemezte. 
 
A megállapítással Horváth Anna is egyetértett, de hozzátette, a jelenlegi helyzet még fonákabb, mert míg az 1956-os szerepléséért bebörtönzött édesapja a társadalom szolidaritását, megbecsülését érezhette, most a közvélemény megbélyegzi azokat, akikre lecsap a korrupcióellenes ügyészség. 
 
Az alpolgármester azt sérelmezte, hogy korrupciós bűncselekménynek számít a hivatali visszaélés és a hivatali mulasztás is. Szerinte ezeket a zavaros törvényi környezet miatt akaratlanul is elkövetheti az, aki közszolgálatot vállal.
 

Összesen 22 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
brekker
2015. június 18. 10:05
"Utódját, a Kominformot 1947 decemberében hozták létre, a Párizsi konferencia után, amely 1947 júliusában a Marshall-segélyről döntött. A Szovjetunió visszautasította segélyt és az általa megszállt államokat sem engedte részesülni belőle."
Béna Géza
2015. június 18. 10:02
Minden erdélyi magyar politikust a pöcsénél fogva kéne felhúzni és még ez is enyhe büntetés lenne ahoz képest ahogyan cselekedtek az e-mult huszonöt évben!!!!!!!!!!!!!
brekker
2015. június 18. 09:59
Washington-New York az új Komintern központ.
VakzKommondor
2015. június 18. 09:32
szokatlan, hogy nem jönnek a nokiás dobozok. Nem tudnak dolgozni, az ottani nertársak.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!