Még a következő tanév előtt elkészül a tanárok etikai kódexe, de nem lesz különösebb munkajogi következménye, ha valaki megszegi a kódexet – írja a Magyar Nemzet.
Az állami iskolák tanáraira vonatkozó szabálykönyv augusztusra elkészül, és októberig várják a tanárok javaslatait, a végleges verzió pedig novemberre állhat össze – mondta el Horváth Péter, a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke. A köznevelési törvény szerint minden állami iskolában dolgozó tanárnak be kell majd tartani az etikai kódexet. A kódex nem konkrét tiltásokat tartalmaz majd, hanem „követendő viselkedésmintákat” – tette hozzá Horváth.