Lázár János: Magyarország kormánya a legnagyobb alföldi vasútépítési fejlesztésre készül
A Fidesz az egyetlen olyan politikai közösség, amely az Alföld fejlesztését fontosnak tartotta az elmúlt harminc évben – mutatott rá a miniszter.
Törvényjavaslattal akadályozná meg az LMP, hogy offshore-hátterű cégek vegyenek részt az állami gázimportban. Szél Bernadett, a párt társelnöke elmondta: elfogadhatatlan, hogy egy részben offshore hátterű, részben a Fidesz gazdasági hátországához köthető cég tízmilliárdokat tegyen zsebre az adófizetők pénzéből.
Az LMP törvényjavaslatot nyújt be annak érdekében, hogy kizárja az állami gázimportból az offshore hátterű cégeket. Szél Bernadett társelnök szerdai sajtótájékoztatóján elfogadhatatlannak tartotta, hogy egy részben offshore hátterű, részben a Fidesz gazdasági hátországához köthető cég, az állam által biztosított jogosítványokkal tízmilliárdokat tegyen zsebre az adófizetők pénzéből. A képviselő kifejtette: a Garancsi István érdekkörébe tartozó, részben offshore hátterű MET Magyarország Energiakereskedő Zrt. 2012-ben több mint 50 milliárd forintos osztalékot fizetett, miután extraprofittal értékesítette a távhő-szolgáltatóknak az olcsó import gázt.
Szél Bernadett szerint a cég „zsákmányszerzése” folyamatos a magyar energiapiacon, mert miután az év elején megvette a Dunamenti Erőmű részvényeinek háromnegyedét, nemrég kiderült, hogy a GDF Suez Energia Holding Hungary Zrt. árampiaci érdekeltségére is „lecsapott”. A politikus emlékeztetett: korábban azonnali kérdéssel fordult Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszterhez az ügyben, de mivel nem kapott elégséges választ, ismét írásbeli kérdést intéz hozzá.