Szentegyház a szentévben

Az idei szentév lehetőséget kínál, hogy a hívek teljes búcsút nyerjenek, illetve arra is, hogy megvizsgáljuk, a 2000-es nagy jubileum óta milyen irányt vett a katolikus egyház egyik legidősebb pápájának a vezetése alatt.

„Először nekünk kell megváltoznunk egy sokkal lelkipásztoribb álláspont felé” – mondja a jezsuiták elöljárója az újraházasodottak áldozásának ötlete kapcsán.
A püspöki szinódus harmadik rendkívüli általános közgyűlésének negyedik ülésnapján, október 9-én készült rövid videóinterjú Adolfo Nicolás jezsuita általános elöljáróval, aki a Férfi Szerzetes Elöljárók Uniójának elnökeként maga is részt vesz a közgyűlés ülésein, mint szinódusi relátor.
„Először nekünk kell megváltoznunk egy sokkal lelkipásztoribb álláspont felé, mellyel az evangélium fényében arra próbálunk meg figyelni és választ adni, ami az emberek életében történik” – mondja a jezsuiták elöljárója.