Drasztikus béremelés jön a bíráknál: a miniszter ismertette a részleteket
Tuzson Bence hangsúlyozta, a kormány nemrég elfogadott igazságügyi reformcsomagjában fontos szerepet kap a hatékonyság növelése is.
Azért indítanak fegyelmit a romagyilkosságok ügyében eljáró Miszori László bíró ellen, mert 11 hónap eltelt az elsőfokú ítélet óta, és még mindig nem foglalta írásba az ítéletet.
Fegyelmi eljárást indít a Budapest Környéki Törvényszék elnöke Miszori László bíró ellen, aki a romagyilkosok perében járt el. Az indok, hogy még mindig nem foglalta írásba az elsőfokú ítéletet, pedig már 11 hónap eltelt annak meghozatala óta.
A jogszabályok szerint a bíróknak 60 nap áll rendelkezésre az ítéletek írásba foglalására. A Népszabadság úgy tudja, hogy a fegyelmi megindítása óta időközben elkészült az írásba foglalt ítélet, amely mintegy 880 oldalt tesz ki. Ennek ellenére a lapnak nem nyilatkoztak arról, hogy ez van-e valamilyen hatással a fegyelmi eljárásra.
A Népszabadság azt írja, hogy a bonyolult ügy részletes jogi indokolásának megírása mellett Miszorira novembertől ismét szignáltak ügyeket. A Népszabadság forrásai szerint a romagyilkosságokhoz hasonló bonyolultságú és súlyú büntetőügyekben általában hosszabb időre felmentik a bírót egyéb teendői alól, hogy csak az adott per összegzésére koncentrálhasson. A lap tud olyan esetről, ahol több mint egy évig tartott az ítélet írásba foglalása, a bíró ellen mégsem indult fegyelmi, sőt magasabb beosztásba is helyezték.