Itt vannak a legfrissebb adatok: újabb ellenzéki mantra dőlt meg

Szalai Piroska az elmúlt tizenöt év vándorlási adataival bizonyította, hogy Magyarországra éves szinten több magyar tér vissza, mint ahányan elmennek.



Kátai József azért fordult az Európai Emberi Jogi Bírósághoz, mert a rokkantnyugdíjra vonatkozó szabályozás 2011-es átalakítása miatt számos kedvezménytől elesett. A strasbourgi bíróság elutasította a panaszt, mert a jogszabályváltozás nem okozott jelentős anyagi hátrányt és jogosultságának felülvizsgálata sem zárult még le.
A korábbi rokkantnyugdíjas a rokkantnyugdíjra vonatkozó szabályok 2011-es átalakítása miatt fordult az Ezurópai Emberi Jogi Bírósághoz. Sérelmezte, hogy elesett bizonyos korábban élvezett, például utazási kedvezményektől, és nyugdíj helyett rokkantsági vagy rehabilitációs juttatásra lehet jogosult.
A strasbourgi bíróság úgy ítélte meg, hogy a jogszabályváltozás nem okozott jelentős anyagi hátrányt és a törvényben előírt felülvizsgálati eljárás még nem zárult le, addig pedig Kátai ugyanannyi pénzt kap az államtól. Mindezek fényében a testület a magyar állam ellen benyújtott panaszt elutasította.
