Drága barátaim, megint házhoz megyek a pofonért
Én nem akarok egy pukkancs, sértett, nárcisztikus, hazudozós, bosszúálló, populista elnököt.
Mindenhol lesz jelöltje a Fidesznek, az ellenzéki összefogásnak és a Jobbiknak. Az LMP-nek 100, a Szocdemeknek 77, a JESZ-nek pedig 75 nyilvántartásba vett jelöltje van eddig. 1368 jelölt már biztos indulhat, hatszázan várnak még a döntésre.
Az NVI-nél 1993 jelöltet tartanak nyilván bejelentettként, ennyi jelölt adta le ajánlásait, nyilvántartásba vételükről vagy már döntött az illetékes választási bizottság, vagy még folyik ajánlásaik ellenőrzése. Hétfő este, a jelöltbejelentés határidejének lejárta után nem sokkal ez a szám 2300 volt, vagyis csaknem háromszáz jelölt nyilvántartásba vételét utasították el két nap alatt a bizottságok, és ezzel ők kikerültek a nyilvántartásból.
Az NVI-nél hétfő este 915 volt a nyilvántartásba vett jelöltek száma, kedd este 1269, szerda este már 1386. Ez azt jelenti, a választási bizottságokban két nap alatt több mint 450 jelöltet vettek nyilvántartásba. A bizottságoknak három napjuk van az ajánlások ellenőrzésére és a jelöltek nyilvántartásba vételére, a hétfőn bejelentett jelöltekről legkésőbb csütörtökön dönteniük kell. Ez azt jelenti, egy nap alatt 600 jelölt ajánlását kell még ellenőrizniük.
Mind a 106 választókerületben nyilvántartásba vették a Fidesz-KDNP, az MSZP-Együtt-PM-DK-MLP szövetség és a Jobbik jelöltjét. A negyedik legtöbb, 100 nyilvántartásba vett jelöltje az LMP-nek van. A Szociáldemokraták Magyar Polgári Pártjának 77, a Jólét és Szabadság Demokrata Közösségnek 75, A Haza Nem Eladó Mozgalom Pártnak 61, a Seres Mária Szövetségeseinek 60, a Közösség a Társadalmi Igazságosságért Néppártnak 50 nyilvántartásba vett jelöltje van.
Az NVI-nél a keddi határidőig 31 országos pártlistát és 13 országos nemzetiségi listát jelentettek be. Országos pártlistát az a jelölőszervezet állíthatott, amely kilenc megyében és a fővárosban legalább 27 egyéni jelöltet tudott állítani.