A szerb alkotmánybíróság decemberi döntése szerint a Vajdaság statútumának kétharmada összeegyeztethetetlen a szerb alkotmánnyal, ezért a statútumot módosítani kell, vagy újra kell írni. Az e célra felállított munkacsoport ma tartotta az első ülését Újvidéken. A testület elnöke, Slobodan Orlovic annak a Szerbiai Demokrata Pártnak a delegáltja, amely a statútum alkotmányossági felülvizsgálatát kezdeményezte.
Orlovic azt mondta: a munkacsoport a vajdasági parlament alkotmányjogi bizottságának álláspontjával összhangban végzi a munkáját, és várhatóan a tavasz végére megszületik a statútum tervezete.