„Free Marine Le Pen!” – Trump boszorkányüldözésnek tartja a francia jobboldali politikus elleni eljárást

„Ez ugyanaz a forgatókönyv, amelyet ellenem használt egy csapat holdkóros és lúzer” – fogalmazott az amerikai elnök.

A hírhedt megfigyelési ügy középpontjában ugyan az amerikai NSA áll, de brit hírszerzésért felelős társszervezete, a GCHQ is gyanúba keveredett. A TASZ más jogvédő szervezetekkel együtt most a brit titkosszolgálatot pereli.
A GCHQ által működtetett Tempora program lényege, hogy a brit hírszerzés közvetlenül hozzáfért különböző telekommunikációs kábeleken futó adatokhoz, a forgalmi adatokon kívül a kommunikáció tartalmát is tárolta és ellenőrizte.
Brit, amerikai, kanadai, ír, egyiptomi és dél-afrikai jogvédő szervezetek mellett a TASZ is felperese a GCHQ ellen brit bíróság előtt indított pernek, melyben az Európai Emberi Jogi Egyezmény által garantált magánélethez való jogot kívánják érvényesíteni.
Az eddig napvilágot látott információk szerint a Microsoft, a Google, a Facebook, a Skype és más szolgáltatók felfoghatatlan mennyiségű személyes adatot adtak át (vagy voltak kénytelenek átadni) a hatóságoknak, ami a magánszféra elfogadhatatlan mértékű, súlyos megsértését jelenti – olvasható a társaság honlapján.