Nekünk a szegények, az elesett, kiszolgáltatott helyzetben levő emberek ügyvédjének, szószólójának kell lennünk, az ő érdekeiket kell határozottabban képviselnünk. Interjú.
„
Az eddiginél határozottabban szeretném a nyilvánosság előtt megjeleníteni azt a tevékenységet, ami munkánk legalább kilencvenöt százalékát teszi ki. Nekünk a szegények, az elesett, kiszolgáltatott helyzetben levő emberek ügyvédjének, szószólójának kell lennünk, az ő érdekeiket kell határozottabban képviselnünk. Erről eddig kevesebbet beszéltek, míg a politikailag kényes ügyek lényegesen nagyobb teret kaptak.
Hogyan választja ki, milyen esetekben vizsgálódjék?
Az ügyek egy része biztosan hivatalból indul majd, akár a médiában megjelent hírek alapján is. Éppen a mai sajtószemlében olvastam, hogy Balassagyarmaton a közösségi szállásról állítólag úgy tesznek utcára menedékkérőket, hogy megszüntetik az ellátásukat, miközben tartózkodási engedély hiányában munkát sem vállalhatnak. Az ilyen eseteknek érdemes utánajárni.
E szerint az ombudsmani hivatal az egyetlen olyan szervezet, amely sajtóhírek alapján is kész intézkedni. Az ügyészség többször is leszögezte, hogy a lapokban közzétett információk alapján nem dolga nyomozást folytatni.
Ne feledje, mi igen csekély hatalommal rendelkezünk, és senki ellen nem indíthatunk büntetőeljárást. Szerintem ebből következik, hogy az ügyek szélesebb spektrumából meríthetünk. A szociális temetés szabályai kapcsán viszont saját kezdeményezésre indítunk vizsgálatot, mert a 2014. januártól hatályos törvény egyes rendelkezéseit aggályosnak tartom. A jövő nemzedékekért is felelős kollegámmal közösen ügyelni fogunk a Normafa környékére tervezetett beruházásra is. Bizonyos, hogy folyamatosan figyelemmel kísérjük majd a hajléktalanügyet.”