Akivel szemben viszont ilyen bűncselekmény gyanúja felmerül, és akiről „ilyen videofelvételeket készíthettek, hogyha ő szerepel a felvételen”, az zsarolható – jelentette ki. Az MSZP úgy tudja, hogy vannak más hasonló felvételek is a városban – közölte a képviselő, aki szerint Lazáry Viktor jobban tette volna, ha lemond. Kérdésre válaszolva kategorikusan cáfolta, hogy az MSZP egymillió forintot, vagy bármilyen más összeget fizetet volna a felvételért.
Azt is elmondta, hogy véleménye szerint a felvétel valódi, azon az alpolgármester látható, és amit a városvezető tesz, az a „szakértők szerint olyan tevékenység, amit általában azok szoktak csinálni, akik ilyen szerrel élnek, de hát ettől még persze lehet más a helyzet”.