Úrangyala-imádság Szent István vértanú ünnepén

2012. december 29. 14:34

Végül Szent István diakónus példakép mindazok számára, akik az új evangelizáció szolgálatába kívánnak állni.

2012. december 29. 14:34

Szent István vértanú ünnepén mi is arra kapunk meghívást, hogy tekintetünket Isten Fiára szegezzük, akit karácsony örömteli légkörében szemlélünk megtestesülése misztériumában. A keresztséggel és a bérmálással, a hit értékes ajándékával, amelyet a szentségek, különösen az Eucharisztia táplálnak, Jézus Krisztus magához kötött bennünket, és a Szentlélek működésével folytatni akarja bennünk üdvözítő tevékenységét, amely mindent megvált, érvényre juttat, felemel, és teljességre vezet.

Engedni, hogy Krisztus magához vonzzon bennünket, amint ezt Szent István vértanú tette, annyit jelent, hogy kitárjuk életünk kapuját a világosságnak, amely hív, irányt mutat és segít, hogy a jó útján haladjunk, azon az úton, amelyet Isten szeretetterve jelölt ki az emberiség számára.

Végül Szent István diakónus példakép mindazok számára, akik az új evangelizáció szolgálatába kívánnak állni. Megmutatja, hogy az evangéliumi örömhír hirdetése nem elsősorban eredeti módszerek vagy technikák alkalmazását jelenti, bár természetesen ezek is hasznosak. Az újdonság az, hogy eltelve a Szentlélekkel engedjük, hogy ő vezessen bennünket. Mélyen merüljünk el Krisztus misztériumában, fogadjuk be szavát és jelenlétét az Eucharisztiában, hogy maga az élő Jézus beszélhessen és cselekedhessen küldöttjében!

Összesen 3 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
6qwasyx
2013. január 07. 13:04
Ez az ájtatos duma az agyamra megy!
ottapont
2013. január 07. 13:04
Akkor ne olvasd IQ bajnok.
satya
2012. december 30. 10:09
Ha Szent István vértanúságát önmagában szemlélem, tragédia. Kérdezhetnénk, nem lehetett volna okosabban beszélni, hogy életben maradjon, és tovább hirdethesse az Igét? Ha szent Itván vértanúságának a hatásait nézem, már egészen más a kép. Az üldözés hatására a tanítványok szétrebbennek Jeruzsálemból, de nem azért, hogy mentsék az irhájukat, hanem hogy máshol, tábagg körben hirdessék Krisztus feltámadását. Eljutnak egészen Antióchiáig, ahol először nevezik keresztényeknek (=Krisztus követpnek) a tanítványokat. Saul, aki egyetért stván megkövezésével, elindul Damaszkuszba, ahová már Pálként érkezik meg. ha nncs István vértanúsága, amely hatással volt Saulra, nincs Pál apostol sem. Érdemes az eseményeket nem önmagukban nézni.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!