A képviselő üdvözli, hogy a legfrissebb értesülések szerint a bizottsági ajánlásnál a tanács kedvezőbb javaslatot tett a kohéziós és strukturális alapok, illetve az agrártámogatások mértékére, de nem képzelhető el tartós európai növekedés, ha mindezt a versenyképességi források rovására teremtik elő – érvel a politikus.
Herczog Edit, az európai szocialisták frakciójának egyik alelnöke szerint a magyar tárgyalási célnak mindenképpen a bizottsági javaslat felülírásának kell lennie, hiszen az eredeti, a hétéves büdzsé kötelezettségvállalásait 1047 milliárd euróban meghatározó tervezetnek Magyarország lett volna az egyik legnagyobb vesztese. „Az utolsó verzió szerint ugyanis az előző hét évhez képest takarékosabb büdzsé legnagyobb csökkenését, nagyjából 30 százaléknyit épp a Magyarországnak szánt kohéziós és agrárforrások terén tapasztalhattuk” – ismerteti Herczog.
A képviselő a végeredmény szempontjából kedvezőbbnek tartotta volna Matolcsy György helyett a jóval nagyobb uniós tapasztalattal rendelkező Martonyi János kinevezését főtárgyalónak, mert úgy véli, hazánk vesszőfutásában jelentős szerepe van a gazdasági miniszter által képviselt különutas gazdaságpolitikának is. A képviselő így is bízik abban, hogy Orbán Viktornak és a delegációnak sikerül kilobbiznia a lehetséges maximumot az országnak a korábbinál további 100 milliárd euróval szűkített tanácsi javaslatból. A szocialista EP-képviselő kifejti: nem szeretné, ha a rendkívüli csúcstalálkozó az európai növekedés és foglalkoztatás szempontjából egy „hoztam is, meg nem is” helyzettel zárulna. A politikus szerint ugyanis örvendetes, ha sikerül megegyezésre jutni a közvetlen támogatási források mértékéről, de ezeket a forrásokat nem növelheti a tanács a versenyképességi fejezetek terhére.