Jézus élete után a kiválasztottak maradtak meg nekünk
Isten igéjét nemcsak a Biblia hirdeti, de minden ihletett mű, így például akár egy festmény, egy regény. Vagy éppen egy sorozat, amely Jézus élete alapján még rekordot is állított.
Felavatják Ravasz László református püspök bronz mellszobrát csütörtökön a Károli Gáspár Református Egyetem (KRE) Hittudományi Karán Budapesten.
Babusa János alkotását Bogárdi Szabó István, a Dunamelléki Református Egyházkerület püspöke avatja fel az egyetemi istentiszteletet követően, amelyet Balla Péter, a KRE rektora tart – közölte Zsengellér József, a kar dékánja szerdán az MTI-vel. A püspököt palástban ábrázoló szobor Nagy Piroska nyugalmazott orvos adományából készült el, és a Hittudományi Kar udvarán kap helyet, ott, ahol eddig ideiglenesen a Kálvin-szobor állt. Utóbbit már visszaszállították a Kálvin térre – jegyezte meg.
Zsengellér József elmondta, hogy a szoboravató kapcsolódik a KRE-n megrendezett „tréninghéthez”, amelynek programjai az egyetem karai közötti jobb kapcsolatépítést szolgálják, valamint kötődik az október 23-i ünnepségekhez is, amikor Ravasz László „a református megújulási mozgalom élére állt”. Az 1882-ben született Ravasz Lászlót a kolozsvári református teológiai akadémiáról választották meg 1921-ben a dunamelléki egyházkerület püspökének és a Kálvin téri református templom lelkészének.
A Horthy-korszakban a Protestáns Szemlét, az Egyetemi Lapokat, a Református Szemlét és az általa alapított Az Út című lapokat szerkesztette, közben átdolgozta Károli Gáspár bibliafordításának újszövetségi részét. Ravasz László 1948 májusában a kommunista hatalomátvétel miatt minden tisztségéről lemondott, 1953-ban lelkészként is nyugdíjba vonult. Az 1956-os forradalom alatt rövid időre visszakapta püspöki címét, majd Leányfalun élt 1975-ben bekövetkezett haláláig.