Botrányos állapotok a XV. kerületben: ide vezet, ha a baloldal vezeti az önkormányzatot (VIDEÓ)

Hatalmas különbség van a baloldal és a jobboldal szemlélete között.

Az MSZP felszólította a kormányt arra, hogy alapozza társadalmi konszenzusra az új választási rendszert. A Fidesz szerint viszont erről a parlamentben kell egyeztetni.
Az MSZP szerdán felszólította a kormányt és a Fideszt, hogy érdemi egyeztetés után társadalmi konszenzusra alapozott parlamenti választási rendszert hozzon létre. A Fidesz erre reagálva közölte: az egyeztetést a Parlamentben kell lefolytatni, a pártok képviselői vitatkozhatnak róla.
A párt emellett álságosnak tartja, hogy „az MSZP mindig csak éppen az aktuális politikai érdekei szerint értelmez egy-egy jogszabályt”. Arra, hogy az MSZP szerint a mandátumok és leadott szavazatok aránya, illetve azok igazodása a legfontosabb, a Fidesz a következőképp válaszolt: a szocialisták megfeledkeznek arról, hogy például 1994-ben az MSZP úgy szerzett abszolút többséget, hogy az első fordulóban csak a voksok 31 százalékát kapták.