Rotyog a paprikás krumpli: Németh Szilárd HELYRETESZI a globalistákat (VIDEÓ)

Termőföldtől az étkezőasztalig. Németh Szilárd elárulta, mitől finomabb az étel, ha az nem brüsszeli, hanem magyar recept alapján készül.

Három nagy nemzeti ünnepünkből kettő is őseink forradalmaira és szabadságharcára emlékezik.
A Mandiner-elődlap Utolsó Figyelmeztetés (UFi) szerzőinek rovata a Mandiner hetilapban
1848–49 és 1956 a két jeles időszak. Nyilván nem véletlen, hogy nemzeti ünnepeink és emléknapjaink nagy része az önrendelkezés kivívása, a magyarok szabadságharca köré rendeződik. A magyar történelem már csak ilyen. A magyar szabadságot soha nem adták ingyen. Hónapról hónapra, évről évre, évszázadról évszázadra meg kellett küzdeni azért, hogy a sorsunkról saját magunk dönthessünk. A mi forradalmaink, a mi szabadságharcaink a magyar közösség önálló döntési lehetőségének megszerzésére vagy megtartására irányultak. Ezért küzdöttek felmenőink Muhinál, Nándorfehérvárnál és Mohácsnál. Ezért harcolt Rákóczi, Kossuth és a pesti srácok is.
Itt, Közép-Európában a népek történelmüket birodalmak árnyékában élték le. A birodalmak épp azért lesznek birodalommá, mert meghódítanak más népeket,
Nekünk is ilyen birodalmak jutottak. Voltunk az Oszmán Birodalom, a Habsburg Monarchia és a Szovjetunió meghódított területe is. Nekik ez a föld csak meghódított terület, emberi és természeti erőforrás volt. Mi viszont a hazánkat látjuk a Kárpát-medencében. A hazát, amely megtart és összeköt, amely gyökeret ad és felszabadít.
Ezért vállaltak csatát a magyarok Mohácsnál, ezért küzdöttünk az akkori világ két legnagyobb monarchiája ellen 1848–49-ben, és ezért mentek neki a pesti srácok puszta kézzel a szovjet páncélosoknak is. Akkor és ott a harcainkat elvesztettük, de a győzelem a miénk lett. Túléltünk minden letűnt birodalmat. Mert a mi szabadságvágyunkat nem lehetett megtörni.
A történelem nem ért véget. Birodalmi törekvések mindig voltak és lesznek is, melyek hol katonailag, hol gazdaságilag akarják az önálló döntéshozatalt szűkíteni. A ma birodalma a globális, nyílt társadalom, amely ugyanúgy a szabadságunkat veszélyezteti. El akar bennünket szakítani családunktól, nemzetünktől, Istenünktől. Migránsokkal kevert népességet akar létrehozni, el akarja venni a jogunkat, hogy a gyermekeinket saját magunk neveljük, és azt akarja elhitetni velünk, hogy az élet a lecsupaszított létezésről szól.
akik azt vallották, hogy ha alávetjük magunkat a birodalmi érdekeknek, akkor az a magyaroknak is jó lesz. Korszaktól függően voltak, akik a Német-római Császárságban, az Oszmán Birodalomban, a Habsburg Monarchiában, a Harmadik Birodalomban vagy a Szovjetunióban látták meg Magyarország számára a lehetőséget.
Ma is vannak, akik azt mondják: „ne álljunk a fejlődés útjába”, engedjünk a globális, nyílt társadalom eszményének. Azt akarják elhitetni velünk, hogy nincs más választásunk, a világ úgyis ilyen irányban halad. Azt akarják, hogy vessük alá magunkat a birodalmi törekvéseknek. Újabb és újabb jogköröket adjunk át távoli birodalmi központoknak, mondjunk le a szabad döntés lehetőségéről gazdasági spekulánsok, társadalmi mérnökök, világmegváltó cégvezérek javára, remélve, hogy majd jól döntenek helyettünk.
A történelmi tapasztalat viszont nem ezt mutatja.
hiszen csak saját magunknak vagyunk mi a legfontosabbak. A küzdelem ma is erről szól. A magyar érdek az, hogy a saját sorsunkról mi magunk döntsünk. Nekünk nincs más lehetőségünk, csak a szabadság.
Nyitókép: Fortepan/Adományozó: Pestisrác2