Az információs korban összeomlik a rend, és felértékelődik az egyéni tehetség – állítja a 90-es évek egyik alig ismert, mégis megkerülhetetlen könyve. A jóslat lehet igaz, de a személyes önrendelkezés nem pótolja a közösségeket. Az idő a közép-európai jobboldalt igazolja.
Létezik egy 1997-es könyv a jövőről, amiről alig hallott valaki, befolyása a nyugati világ egyes meghatározó konzervatívjaira mégis rendkívüli. A Szuverén egyén Lord William Rees-Mogg, a nagy múltú londoni jobboldali napilap, a Times korábbi főszerkesztője és James Dale Davidson amerikai magánbefektető, republikánus aktivista közös próféciája volt. Arról szól, hogyan alakulhat állam és individuum viszonya az információs korban. A Facebook- és SpaceX-befektető, Trump-támogató Peter Thiel ezt a kötetet tartja legfontosabb szellemi inspirációjának. Alastair Campbell, a brit baloldal fenegyereke szerint ez a „legfontosabb ismeretlen könyv”, ami megmagyarázza, miért láttak a Brexitben kezdettől lehetőséget a konzervatívok – szerzőink egyikének fia, Jacob Rees-Mogg ráadásul ma Anglia egyik legnagyobb hatású politikusa.
A nyugati modernitás problémáinak neurológiai gyökerei vannak. Amikor a jobb agyfélteke uralkodni tudott a bal fölött, azok a kreativitás és az élő tudás korszakai voltak, amikor az egyensúly felborult, elkezdtük géppé alakítani a világot – állítja az idei Brain Bar egyik legkarizmatikusabb gondolkodója.
A több mint négyszáz olvasó kvízjátékon vehetett részt, meghallgathatta, mit gondol Schmidt Mária a világról és élvezhette Lotfi Begiék szenzációs koncertjét.
A legjobb egész estés animációs és a legjobb idegen nyelvű film Oscar-díjáért is versengő Áradás igazi meditatív élmény, amely állatszereplőkön keresztül mesél az emberi jövőről.