Ahogy a Biblia mondja: az élet egyetlen értelme másokért élni, ha másképp nem, hát focizz nekik
Legismertebb labdarúgónk példája azt mutatja, hogy nem az eszközkészlet számít, hanem hogy mi jön belülről.
Freddie Mercury pálinkázik, Bono magyar politikusnak vall szerelmet – kultúra és szórakozás, énekes és űrhajós világsztárok a Népstadionban.
A Népstadion egyszerű sportlétesítménynél jóval több volt, szórakoztató-központtá vált. Bár mindig a sport maradt a meghatározó profil, a komplexum a hatvanas évektől kezdve kulturális programoknak, koncerteknek, előadásoknak is otthont adott.
GAGARIN ÉS ARMSTRONG
Érdekesség, hogy a stadionba látogató első „világsztár” Jurij Gagarin, a világ első űrhajósa volt. A szovjet asztronauta sikeres űrrepülését követően a szocialista rendszer propagandájának központi szereplője lett, bizonyítandó a Szovjetunió technikai fölényét a Nyugattal szemben. Népszerűségét a Kádár-rendszer is igyekezett kihasználni, az MSZMP 1961-ben meghívta Magyarországra. Gagarin a háromnapos látogatás végén a Népstadion díszpáholyából nézte meg a Vasas–Partizan és az MTK–Juventus mérkőzést. Egy másik közismert űrhajós névrokona, Louis Armstrong volt az első világhírű zenész, aki fellépett az arénában. A dzsessztrombitás-énekes 1965-ben nyolcvanezer néző előtt adott koncertet, amelyről utólag úgy emlékezett meg: „Ez volt a legnagyobb közönség, amely előtt valaha játszottam.”