Prigozsin: Még ha a Wagner el is pusztul, magával rántja a sírba az ukrán hadsereget
A Bahmut városához való túlzott ragaszkodás sokba került a kijevi vezetésnek, és könnyen lehet, hogy megpecsételte az ukránok sorsát – állította szerdán Jevgenyij Prigozsin. A Wagner-csoport vezetőjének az a meglátása, hogy
a teljes ukrán hadseregre nézve – erről nyilatkozott a Russia Todaynek.
A lap megjegyzi, hogy Bahmutért folytatott harc az ukrajnai fegyveres konfliktus egyik legintenzívebb és legvéresebb összecsapásává vált, mindkét fél jelentős veszteségeket szenvedett ott. A nyugat tisztviselők hiába állították azt, hogy a város nem képvisel stratégiai katonai értéket, ennek ellenére Volodimir Zelenszkij a várost erőddé nyilvánította és ígéretet tett arra, hogy a lehető legtovább megvédi.
„Egyedül az orosz hadsereg marad a sakktáblán, minden más bábu lekerül róla.
Ez azt jelentené, teljesítettük történelmi küldetésünket” – állította Prigozsin.
Kiderült: ezért nincs sok esélye a nagy ukrán ellentámadásnak
***
Nyitókép: @concordgroup_official / AFP
Összesen 42 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
Tipikus. Miközben Prigozsin a kényelmes irodájában ül, ilyeneket nyilatkozik.
Mint Sztálin aki soha egy pillanatra nem volt a tényleges harcok közelében, de a parancsára tízezrével mentek a katonák a vágóhídra.
Bejelentkezés