Amerika felé fordult az orosz hadihajó hiperszonikus rakétákkal a fedélzetén

2023. január 26. 8:03
A hivatalos tájékoztatás szerint az Admiral Gorskov fregatt tesztelte csapásmérő képességét az Atlanti-óceánon.

Az orosz védelmi tárca tájékoztatása szerint a hadihajó az Atlanti-óceán nyugati részén egy számítógépes szimulációt hajtott végre hiperszonikus Cirkon rakétákkal. Az orosz hadsereg legmodernebb fegyverének számító rakéták akár 900 kilométert is meg tudnak tenni, miközben a hangsebesség többszörösével haladnak.

Vlagyimir Putyin korábban arról beszélt, hogy a Cikronok akár az Egyesült Államok rakétavédelmét is át tudják törni. Dmitrij Medvegyev volt orosz elnök figyelmeztette a nyugati országokat, hogy a hiperszonikus rakéták hamarosan a NATO-partok közelében lehetnek. A Cikronokkal megrakott Admiral Gorskov jelenleg Dél-Afrika felé tart, hogy ott csatlakozzon a februári kínai-orosz-dél-afrikai összefogáson alapuló hadgyakorlathoz.

Megjegyzik, bár a hajó a terv szerint először a szíriai Tartuszba ment volna, egyszer csak váratlanul az Egyesült Államok irányába fordult. Jelenleg 1200 tengeri mérföldre van az amerikai partoktól. 

Nyitókép: ITAR-TASS / ITAR-TASS FILES / AFP

Összesen 159 komment

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja.
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.

Érteni kell a világos üzenetet.
Érdekes, a hidegháború alatt kölcsönösen értették.

Elmebetegek vagytok.

Sajátos 444-es "gondolkodásmód" demenciát emlegetni, amikor egy bizonyos Joe Biden az USA elnöke.

Én megkérnélek , ismertesd az úgyhát eszenciális eszkatológiai distinkciókra odafigyelő széles tömegek számára ( a röpülési idő másodperceiben) hogy mi a különbség.

:-)

Kétharmad! Ami szóba került. :-)

De kifejtheted expozédban
az al-Masih-Iszá-ibnMaryam kicsodaságát is!

Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Bejelentkezés