„Nos, én azt gondolom, hogy nekünk a német típusú választási rendszer megfelelne, a pártstruktúránkhoz legalábbis ez állna közelebb. Mi szeretnénk visszatérni a 2010-ig működő pártrendszerhez. A kétpártrendszert a Fidesz építette ki, csak nem két párttal hanem sok párttal, ez volt az úgynevezett centrális erőtér. Ha úgy tetszik ez egy ördögien ravasz terve volt Orbán Viktornak mindaddig, amíg a nagyon különböző ideológiájú, múltú pártok nem fogtak össze, ami egy természetellenes szövetség, és éppen ezért Orbán joggal gondolhatta, hogy ez sosem fog megvalósulni” – magyarázta akkor Márki-Zay Péter. Hozzátette: „az összefogás az, amivel a kétharmadot már lebontottuk, ezt ki merem jelenteni, de amivel most esélyünk van Orbán Viktort megbuktatni, és a korrupt rendszerét a bíróságra vinni” – fogalmazott még január 9-én, vasárnap este.