A hódmezővásárhelyi politikus hozzátette, tudják, hogy melyik csatornán, levelezéssel jutott ki a belső használatú dokumentum, ám nem akarnak személyes felelősöket emlegetni. Azt sem árulta el, melyik elemző központot tartja felelősnek a malőrért, de a tanulságot levonták, változtatnak a háttércsapat „mixén”.
„Ez azért így méltatlan” – Ceglédi Zoltán reakciója
Ceglédi szerint a 21 Kutatóközpont és az Iránytű Intézet pontos mandátum, kifejezett megrendelés alapján járt el, azt kutatták, amire felkérték és amiért fizették őket. „Továbbra sem látom a »bűnüket«” – írta Facebook-oldalán az elemző.