A mostani ötös fogatból egy kivétellel mindenkinek megvan az esélye arra, hogy nagykorúvá válva – azaz elérve a nevelőszülőkhöz való kihelyezés határát – önállóan boldoguljon. Sőt, négyüknél arra is van remény, hogy egy-két év alatt sikerül hazagondozni őket. Ez annyit tesz, hogy amíg ők itt élnek biztonságban, családmelegben, addig az igazi szülők összekapják magukat, és megfelelő feltételeket teremtenek ahhoz, hogy gyermekeik visszakerülhessenek hozzájuk. Ebben egyébként Vali is segít nekik. Nemcsak hordja a gyerekeket kapcsolattartásra, maga is kontaktusban van a szülőkkel. „Egyenrangúan viszonyulok hozzájuk, tanácsokat adok nekik, és buzdítom őket, hogy ne veszítsék el a reményüket, van a gyerekeknek hazafelé útjuk.”
De mi lesz tizennyolc éves kora után Attilával, akinek édesapja meghalt, édesanyja pedig súlyos értelmi sérültként intézetben él? „Attila már révbe ért, ő marad. A saját gyermekeim testvérükként tekintenek rá, és ha velem valami történik, már megvan, hogy a második lányomnál fog élni. A vejem, aki gipszkartonos, tervezi, hogy ha nagyobb lesz, viszi magával a munkájába, betanítja részfeladatokra” – avat be Vali.
Összeült a család, és azt mondtuk, jöjjön”