Financial Times: Újabb lépéseket tett Lengyelországgal és hazánkkal szemben az Európai Bizottság

2021. november 22. 08:56

Válaszokat várnak a jogállamiság és a korrupció kérdésében.

2021. november 22. 08:56
null

Pénteken hivatalos levélben kért részletes tájékoztatást az Európai Bizottság a magyar és a lengyel kormánytól egy sor olyan ügy kapcsán, melyeknél a Bizottság álláspontja szerint felmerült a jogállamisági normák megsértésének, illetve az uniós forrásokat érintő visszaélések gyanúja – számolt be róla weboldalán a Financial Times, hozzátéve: a levelek kiküldése az úgynevezett jogállamisági mechanizmus aktiválását érintő, közelgő brüsszeli döntés felé tett „informális” lépést jelent, ami akár a két ország EU-forrásainak visszatartásához is vezethet.

A lap birtokába került dokumentum alapján Magyarország esetében

a Bizottság a közbeszerzési rendszerrel, valamint az igazságszolgáltatás függetlenségével kapcsolatos kérdésekre vár választ két hónapon belül.

Ennek keretében a közbeszerzési szabályozás „tartósan fennálló”, korrupciós kockázatokat felvető hiányosságait és gyengeségeit érintő kérdések tisztázását, illetve a legnagyobb összegű uniós agrártámogatásban részesülő személyek vagy szervezetek tízes listáját várják a magyar kormánytól – írta a Financial Times.

Fotó: MTI/EPA pool/Ronald Wittek

Összesen 52 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Tobit
2021. november 24. 09:30
Ja! Ki kell küldeni nekik a Városháza ügyet. Ott nem csak korupció van, de iskola példája a minősített fehérnyakkendős síbolásnak is. Egy bűn termelő szövetkezet minőségi munkája.
Bandi0723
2021. november 22. 12:36
Várom én is az egészségügyi biztos beszámolóját, hogy a 4,5 millió euro honnan került a számlájára! Ennyi.
elfújta az ellenszél
2021. november 22. 12:13
Ilyen gyorsan híre ment a városháza mutyinak? Ezek eztán tényleg naprakészek
Karvaly
2021. november 22. 11:40
Úgy látom, az EU gőzerővel igyekszik szétverni önmagát. Az angolokat már sikerült elűzni, most ugyanezt próbálják megtenni Magyarországgal és Lengyelországgal, gondolom, utána következnek a déli államok. Csak annyit kellene tenni, hogy a kilépők megalapítsák az EU2-t, ahova szeretettel várnak minden éppen kiutált tagállamot, szigorúan politikamentesen, csakis a kereskedelmi egyezségekre koncentrálva, hogy aztán a végén az EU1 már csak a Németországot-Benelux államokat-Svédországot jelentse, az EU2 meg mindenki mást :)
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!