A napelemek felfutása elképesztő, jönnek az új pályázatok
2030-ra már 12 gigawattnyi naperőművel kalkulálnak, a teljesítmény zökkenőmentes rendszerbe kapcsolásához további hálózati beruházások is kellenek.
Az Embraer megkezdte az első magyar KC-390 Millenium szerkezeti összeszerelését – adta hírül a Világgazdaság.
A brazíl repülőgépipari vállalat, a Gavião Peixoto-i üzemében elkezdődött a törzs és a szárnyak fő alkatrészeinek gyártása – adta hírül a Világgazdasdág. A magyar kormány 2020 novemberében kötött szerződést az Embraerrel két C-390 Millennium katonai szállító repülőgép megvásárlására a Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program részeként.
A magyar gépek légi utántöltési (AAR) konfigurációval is rendelkeznek majd – ez a Gripen vadászgépek szempontjából lényeges elem –, illetve az első olyan KC-390-esek lesznek a világon, amelyek „a humanitárius küldetések végrehajtásához elengedhetetlen intenzív osztály konfigurációval is fel lesznek szerelve” – írja a Világgazdaság,. megjegyezve, hogy a gépek katonai és polgári küldetések teljesítésére egyaránt alkalmasak, valamint teljes mértékben NATO-kompatibilisek.
„A KC-390 közepes méretű, sugárhajtású, multifunkciós rámpás szállító repülőgép, kiemelkedő rendelkezésre állási és alacsony életciklus-költség mutatókkal bír. Terhelhetősége 23 tonna. Az Airportal.hu korábban arról írt, hogy ezekre a repülőgépekre azért van szüksége a Magyar Honvédségnek, mert az Antonov An-26-os katonai teherszállítók végleg kiöregedtek. Az utolsó példányt 2020 júniusban vonták ki a szolgálatból” – írja a Világgazdaság.
A Honvédelmi Minisztérium közösségi oldalán arról írt, hogy a november 8-10. között szakértői szintű katonai delegáció látogatott Gavião Peixotoba a Magyar Honvédség Parancsnoksága Haderőtervezési Csoportfőnökség – mint a KC-390 program szakmai felelőse – vezetésével. A szakmai egyeztetésen túl a hazai küldöttség megtekintette a légijárművek gyártási folyamatait.
Fotó: www.airway1.com