Váratlan helyről kapta meg a kegyelemdöfést Aranyosi Péter, Kormos Anett volt a tettes

Kormos Anett szerint nem tesz jót a cigányoknak, ha megsértődnek. Nem emlékszem, hogy tiltakozott volna Nacsa Olivér meghurcolása ellen.

A miniszter szerint a holokauszt emlékének az életben tartása és az antiszemitizmus elleni határozott fellépés Európa-szerte, így Magyarországon is nagyon fontos.
Az antiszemitizmus elleni küzdelem fontosságát emelte ki szerdán Novák Katalin, a családokért felelős tárca nélküli miniszter a holokauszt emlékezetéről és az antiszemitizmus elleni küzdelemről szóló malmői nemzetközi konferencián. Novák Katalin a fórumon hangsúlyozta: a holokauszt emlékének az életben tartása és az antiszemitizmus elleni határozott fellépés Európa-szerte, így Magyarországon is nagyon fontos. Kiemelte, hogy a holokausztnak nagyon sok magyar áldozata is volt. Az antiszemitizmus veszélyével kapcsolatban hangsúlyozta:
„Az antiszemitizmus most is jelen van, akár itt Svédországban is, de Európa-szerte nagyon sok helyen” – szögezte le. A miniszter elmondta: felszólította a konferencia résztvevőit, mondják ki egyértelműen, hogy ma Európában nem szabad hagyni, hogy antiszemita nézetek képviselői a kontinensen kormányzati, döntéshozói pozícióba kerüljenek.
Ezzel kapcsolatban felhívta a figyelmet arra, hogy
illetve van olyan párt, amelynek tagjai között ma is akadnak antiszemita megnyilvánulások. Kiemelte, hogy amennyiben hatalmat kapnak, úgy antiszemita gondolkodású emberek is kormányzati pozícióba kerülhetnek.
Hangsúlyozta: a magyar kormány sokat tesz a holokauszt emlékének megőrzéséért, a holokauszt oktatása a Nemzeti alaptanterv része, az erről szóló tananyagot pedig zsidó szervezetekkel közösen dolgozták ki. Magyarország emellett megtartja a holokauszt emléknapját, illetve több más módon is támogatja a zsidó közösséget. Ilyen például a budapesti Rumbach Sebestyén utcai zsinagóga felújítása, amely szintén a zsidó közösség biztonságos életéhez járul hozzá – tette hozzá.
Kitért Magyarország határainak megvédésére is, amely szerinte a többi között szintén az ország zsidó közösségeinek védelmét is szolgálja. „Ha a magyar határokat védjük, hozzájárulunk ahhoz, hogy Magyarországon a zsidó és nem zsidó magyarok, a zsidók és keresztények békében és biztonságban élhessenek együtt” – jelentette ki.
hogy ma Magyarország biztonságos ország és hogy a zsidók és a nem zsidók is biztonságban élhetnek Budapesten és Magyarországon – tette hozzá Novák Katalin, aki emellett elmondta, hogy a konferencia idején ő maga is személyesen tudott beszélni egy 1956-ban Svédországba távozott, magyar holokauszt túlélővel.
Stefan Löfven svéd miniszterelnök tavaly januárban intézett meghívást mintegy 50 ország állam- és kormányfőihez, kutatókhoz, szakértőkhöz és a civil társadalom képviselőihez, hogy vegyenek részt a fórumon. A program célja, hogy közösen tegyenek konkrét lépéseket a holokauszt emlékezetével és az antiszemitizmus elleni küzdelemmel kapcsolatos munkában.
Úgy tervezték, hogy a rendezvényt tavaly októberben,
A 2020-as év egyben az első stockholmi nemzetközi holokausztfórum és a Nemzetközi Holokauszt Emlékszövetség (IHRA) megalakulásának 20. évfordulóját is jelentette. A koronavírus világjárvány miatt azonban a malmői fórumot egy évvel későbbre halasztották.
(MTI)
Nyitókép: MTI/Soós Lajos