Igazi dalos pacsirta lett Magyar Péter a kamerák kereszttüzében (VIDEÓ)
Aztán hátat fordított és elsétált.
Nemcsak a rák elleni kutatásokban használják az általa kifejlesztett technológiát – tette hozzá a biokémikus.
„A felszínen lévő tumorokat, mint például a melanoma vagy egyéb, az arcon, nyakon megjelenő tumoroknál be lehet nyomni egy mRNS-t tartalmazó keveréket, amely az immunsejteket odahívja, és megmutatja nekik, hogy itt van a rák, ezt meg kell ölni” – számolt be kutatási munkájáról részletesen Karikó Katalin, aki azt is elárulta, nemcsak a rák elleni kutatásokban használják az általa kifejlesztett technológiát, de már a második fázisban vannak azok a kísérletek, ahol az infarktusos embereknek a szívét vizsgálják az mRNS-sel.
Azt tesztelik, hogyan működik együtt a két szer, majd külön-külön is értékelik a hatóanyagokat. „Célunk, hogy kihasználjuk az immunrendszer erejét a rák és a fertőző betegségek ellen. Sikerült demonstrálnunk az mRNS-vakcinákban rejlő lehetőségeket a Covid–19 kezelésében. Nem szabad elfelejtenünk, hogy a rák globális egészségügyi fenyegetés, még a jelenlegi világjárványnál is rosszabb” – mondta Özlem Türeci, a BioNTech társalapítója.
A vakcinák bevezetése siker esetén is még hosszú időbe telhet
A BioNTechnél több onkológiai vakcinát is tesztelnek amelyekkel a következő 5 évben az emberi vizsgálatok előrehaladottabb szakaszába kívánnak érni, hogy minél rövidebb idő alatt kereskedelmi forgalomba kerülhessenek a rák gyógyítására alkalmas gyógyszerek – tette hozzá az Index.
Az mRNS-vakcina-technológia a beszámolók szerint nagyon ígéretes, nagy erővel zajlanak a rákgyógyító vakcinák tesztelései, de a technológia tömeges elterjedése még hosszú időbe terhet.
Fotó: MTI/Cseke Csilla