Magdeburgi terrortámadás: megdöbbentő vallomások kerültek elő a merénylőről
Munkatársai Dr. Google-nek gúnyolták, mert a diagnózis felállítása előtt mindig az internethez fordult. És ez csak a jéghegy csúcsa.
„Jogállamban az ilyenekért nem járhat büntetés, ha igen, akkor a hatóságoknak kellene fellépni” – jelentette ki Gulyás Gergely.
Gulyás Gergelyt a kormányinfón a nagy port kavart Petry-ügyről is kérdezték. Ismert: a Hertha kapusedzőjét azután bocsátotta el a német klub, hogy egy Magyar Nemzetnek adott interjújában kritizálta az európai migrációs politikát, valamint kijelentette, hogy nem ért egyet Gulácsi Péternek a szivárványcsaládokról alkotott véleményével.
A miniszter felháborítónak tartja Petry Zsolt menesztését a Herthától, szerinte Németországnak arra kell válaszolnia, hogy még mindig jogállamról beszélünk-e. „A szólásszabadság közös európai érték, szélsőségesnek nem tekinthető véleményeket egy jogállamban nem szoktak büntetni, ez súlyos ügy” – mondta a miniszter. A 20. században volt totalitarizmus, ami Németországból indult, és nem akarjuk, hogy ez megismétlődjön, semmilyen gyűlöletre nem hívott fel a kapusedző véleménye, egyébként is egyetért Gulyás az ott leírtakkal – derült ki a miniszter szavaiból.
„Ha nem egy vicc lenne a hetes cikkely szerinti eljárás, akkor ez egy olyan dolog lenne, ami felvetné, hogy az alapvető értékek veszélybe kerültek Németországban” – tette hozzá.
„Az más kérdés, hogy jogállamban szokatlan módon, a német alkotmánybíróság véleményét figyelmen kívül hagyva a német parlament lehetővé tette az azonos neműek házasságát” – mondta a miniszter, aki leszögezte: Petry véleménye a szivárványcsaládokról megegyezik a német alkotmánybíróság hatályos véleményével, a migrációról elmondott álláspontja pedig egy visszafogott, kulturált, az európai értékek védelmét középpontba helyező álláspont.
„Jogállamban az ilyenekért nem járhat büntetés, ha igen, akkor a hatóságoknak kellene fellépni” – zárta le az ügyről alkotott véleményét Gulyás Gergely.
Nyitókép: MTI/Rosta Tibor