Frissítették a listát: így áll a magyar hadsereg a világ legrettegettebb haderői között
Egyre élesebb a verseny a dobogós helyekért.
Az egészségügyi dolgozók nem bírják ellátni az egyre több beteget.
A hírek szerint a liége-i kórházak maguk fordultak a hadsereghez segítségért, mivel fertőzötteket kezelő egységeik túlterheltek voltak. A 70 ezer lakost számláló Seraing városába már megérkeztek az első katonák, akik várhatóan egy hónapig teljesítenek majd kórházi szolgálatot. Cédric Smet százados úgy nyilatkozott a belga sajtónak, hogy a kirendelt katonák mindegyike rendelkezik egészségügyi végzettséggel, és egy 25 ágyas kórházi osztályt látnak el, ahol a lábadozó betegeket ápolják.
„Célunk, hogy a betegek teljes mértékben felgyógyuljanak, és hazabocsátásuk után ne kelljen őket újra felvenni ápolásra. Így könnyíthetünk az osztályok túlterheltségén” – jelentette ki. A katonai személyzet a régió más kórházaiban is segít, hogy csökkenjen a belga egészségügyi rendszerre nehezedő nyomás. Belgiumban több kórházban beteltek az intenzív osztályok férőhelyei, kedden több koronavírusos beteget Németországi kórházakba szállítottak át. A legfrissebb statisztikák szerint az országban lassul a járvány terjedése, a múlt héten négy százalékkal kevesebb új fertőzöttet azonosítottak, mint az azt megelőző hét napban. A kórházi felvételek száma azonban mintegy 10 százalékkal növekedett. Egészségügyi intézményekben szerdán 7231 fertőzöttet kezeltek, 408 beteggel többet, mint kedden. Az új fertőzöttek száma napi átlagosan 14 300 körül van.
(MTI)
Fotó: Sophie Wilmes belga ügyvezető miniszterelnök megigazítja védőmaszkját egy sajtótájékoztatón Brüsszelben 2020. szeptember 23-án. Wilmest, aki jelenleg külügyminiszter, koronavírus-fertőzés miatt egy brüsszeli kórház intenzív osztályán ápolják. MTI/EPA pool/Olivier Hoslet