Lőnek. Mintha Mogadisuban lennénk.
Pörögnek a falamon a felajánlások a irányítószámmal, legközelebbi metrómegállóval, ha itt vagy az utcán, gyere be hozzám, mert lelőnek. Nehammer belügyminiszter felszólítja a bécsieket, mind a kétmilliót, hogy ne lépjen közterületre. Órák óta vinnyognak a szirénák, Tarek Leitner táskás szemmel élőzik az ORF kettőn, a nagybetűs Osztrák Tévén, amit a dédapám azért nézett a körmendi parókia tévéjén a Kádár-korszakban, mert onnan jöttek a jó hírek, csak most szemtanúk sorjáznak ott meg miniszterek, és elmosódott fegyveres férfiak villannak fel minden második másodpercben.
Nem is tudom, mit mondjak. Tisztelettel köszönöm Sebastian Kurz kancellárnak, hogy időben felszabadított az egyetemre átjárás – most már egészen más szögből veszélyesnek tűnő – terhe alól,