Fogynak a napok: hamarosan 30 ezer migránst kellene befogadnia Magyarországnak – csak egy módon kerülhető el

A jövő évi választásnak is súlyos tétje van. Magyarországnak még van lehetősége megakadályozni a brüsszeli terv beteljesedését.

Több ezren vonultak a „Van nálunk hely” feliratú molinó mögött.

A Görögországban található Leszbosz szigetén leégett Moria menekülttábor lakóinak befogadásáért tüntettek Németországban – írja a Euronews.
Berlinben több ezren vonultak a „Van nálunk hely” feliratú molinó mögött. A tüntetésre több mint hatvan szervezet hívta a szimpatizánsait, köztük több környezetvédő szervezet és az evangélikus egyház is.

A leszboszi menekülttábor leégését követően több német tartomány és önkormányzat jelezte, hogy befogadnának ezerötszáz embert, akiket a német kormány beenged. Mindezt engedélyeznie kell az ügyet eddig ellenző belügyminisztériumnak is, ezért vonultak az utcára a tüntetők.