A patrícius hazatér

2020. július 01. 21:45

Az információs korban összeomlik a rend, és felértékelődik az egyéni tehetség – állítja a 90-es évek egyik alig ismert, mégis megkerülhetetlen könyve. A jóslat lehet igaz, de a személyes önrendelkezés nem pótolja a közösségeket. Az idő a közép-európai jobboldalt igazolja. 

2020. július 01. 21:45
Böszörményi-Nagy Gergely
Fotó: Brain Bar
Fotó: Brain Bar

 

Létezik egy 1997-es könyv a jövőről, amiről alig hallott valaki, befolyása a nyugati világ egyes meghatározó konzervatívjaira mégis rendkívüli. A Szuverén egyén Lord William Rees-Mogg, a nagy múltú londoni jobboldali napilap, a Times korábbi főszerkesztője és James Dale Davidson amerikai magánbefektető, republikánus aktivista közös próféciája volt. Arról szól, hogyan alakulhat állam és individuum viszonya az információs korban. A Facebook- és SpaceX-befektető, Trump-támogató Peter Thiel ezt a kötetet tartja legfontosabb szellemi inspirációjának. Alastair Campbell, a brit baloldal fenegyereke szerint ez a „legfontosabb ismeretlen könyv”, ami megmagyarázza, miért láttak a Brexitben kezdettől lehetőséget a konzervatívok – szerzőink egyikének fia, Jacob Rees-Mogg ráadásul ma Anglia egyik legnagyobb hatású politikusa. 

Ez a tartalom csak előfizetők részére elérhető.
Már előfizetőnk?

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!