Nyilvános felhívással indított kezdeményezést Szél Bernadett június 10-én saját közösségi oldalán:
Szél Bernadett és a Momentum standja
Lett volna pár kérdésünk Szél Bernadetthez, de a független politikust nem értük el telefonon, és üzeneteinkre sem érkezett válasz.
A Keleti aluljárójában viszont belebotlottunk a Momentum „nemzeti manipulációs” íveket begyűjtő és saját konzultációs íveket kiosztó standjába, így megragadtuk az alkalmat, és gyorsan feltettünk egy pár kérdést a szimpatikus fiatalembernek, Dávidnak, aki 32 éves és könyvelőként dolgozik.
Megkérdeztük, mit üzennek ők azoknak a választóknak, akik legyenek jobb vagy baloldaliak, de nem tartják manipulációnak a kérdőívet? „Személy szerint a Fidesz kommunikációjából azt szűrtem le, hogy csak olyan adatokat hoznak nyilvánosságra, amire vagy a törvény kötelezi őket, vagy jól jönnek ki belőle. Szerintem átnézik majd a válaszokat és úgy kommunikálják, ahogy nekik tetszik. Nem olvastam át, hogy milyen kérdéseket tartalmaz a nemzeti konzultáció, de igazából bármilyen választ lehet úgy forgatni, hogy az nekik legyen jó. Azoknak pedig, akik nem tartják manipulációnak a Fidesz kérdőívét, azt üzenem, hogy olvassák át újra és a lehető legjobb tudásuk és a lelkiismeretük szerint töltsék ki. Tehát ha valaki ezt elhiszi, van bizalma a kormányban, akkor töltse ki és küldje be” – válaszolt a momentumos aktivista.
Feltettük a kérdést: nem félnek attól, hogy kontraproduktív lesz a kezdeményezés, és tovább mélyíti majd az árkokat a különböző pártállású állampolgárok között? „Nem hiszem, hogy a konzultáció elviccelése az átlag magyar ember számára nagyon komoly kérdés lenne. Trianon 100 éves évfordulója szerintem sokkal fontosabb ügy volt, ott minden politikai párt meg kellett, hogy szólaljon. A kőfideszes számára bármihez kezd is az ellenzék, az rossz. Aki viszont átolvassa a híreket, gondolkodik, de inkább a kormánypárt felé húz, annál meg nem hiszem, hogy komoly kérdéseket vet fel, hogy egypár ellenzéki párt megtrollkodja a konzultációt” – fejtette ki Dávid.