Fordított évaddal érkezik a Hungarikumokkal a világ körül 8. évada
A Kárpát-medencében élő, de külföldi származású embereket mutatnak be, akik itt leltek hazára az évek során.
Hatalmas siker a Liget projekt megmentéséért indított petíció.
A legjobb nemzetközi középület díjat is elnyerte a Liget Budapest projekt részeként megvalósuló Magyar Zene Háza az Európa legjobb középülete díj után – olvasható a Magyar Nemzetben. mint azt digitális kiadásuk szerdai cikkében írják, az elismerést a világ egyik legrangosabb ingatlanszakmai versenye, az International Property Awards idei londoni gáláján adták át.
A Néprajzi Múzeum tavalyi elismerése után a Magyar Zene Háza elismerése azt jelenti, hogy a Városligetben immár két olyan intézmény épül, amelyeket a világ legjobbjai között tart számon a szakma: erre a lap szerint „minden magyar büszke lehet”. Gyorgyevics Benedek, a Városliget Zrt. vezérigazgatója az elismerés kapcsán úgy fogalmazott: ez is igazolja, hogy a Liget Budapest projekt, Európa legnagyobb kulturális városfejlesztése nemcsak a Városligetre lesz rendkívül pozitív hatással, hanem Budapest és Magyarország nemzetközi megítélését is új szintre emeli majd. Kihangsúlyozta: a japán Sou Fujimoto tervezte épület Budapest egyik új ikonikus pontjává válhat, a zenei intézménynek is fontos szerepe lesz abban, hogy a családi programok és a kulturális élet egyik új központja, a város pezsgő találkozóhelye legyen a Városliget.
Stuart Shield, az International Property Awards elnöke a díjátadón kiemelte: a Liget Budapest projekt óriási lehetőség a magyar főváros számára, hiszen a világon nagyon ritka, hogy egy ország ma ilyen nagyszabású kulturális városfejlesztésre vállalkozik. Az elnök szerint a sztárépítészek, a Sou Fujimoto jegyezte Magyar Zene Háza és a SANAA által tervezett Új Nemzeti Galéria (ennek felépítése kérdéses a főváros ellenállása miatt – a szerk.) Magyarországot nemzetközi reflektorfénybe helyezhetik.
Magán a díjon a szerkezetépítés szakaszában tartó Magyar Zene Háza a kontinens legkiválóbbjaként a világ tíz régiójának kategóriagyőztesei között lett az első, nyerte el a „Best International Public Service Architecture” díjat. Jövőre szerkezetkész lesz, 2021-ben pedig megnyitja kapuit a nagyközönség előtt.
A cikk végén a Magyar Nemzet megjegyzi: a legnépszerűbb és legnagyobb aktivitást generáló közéleti aláírásgyűjtés lett a Liget Budapest projekt megmentéséért indított internetes petíció. Információik szerint már 36 ezren írták alá a felhívást, amely arra kéri a kormányt, tegyen meg mindent a Liget Budapest projekt megmentéséért. Eddig 12 ország ötszáz településéről írtak alá, New Yorktól Székelyudvarhelyig, Szabadkától Dublinig fogtak össze az emberek.