Pert indít a 444 ellen a Miniszterelnökség
Gulyás Gergely ragaszkodik a magánélet legszigorúbb védelméhez.
A DK politikusa vasárnapi írásában kiáll egy Lukács György-szobor mellett, valamint támogatja azt, hogy Kertész Ákos kapja vissza díszpolgárságát.
A Facebookra kitett jegyzetében a DK volt alelnöke, volt SZDSZ-es országgyűlési képviselő úgy fogalmazott: remek gesztusokat tett Karácsony Gergő a beiktatása után, azonban úgy véli, azok csak normális demokráciákban működnének. Most azonban a magyar demokrácia szerinte „nem normális”. „Viselkedjünk, ahogy Gergő sokszor mondja, normálisan, intézzük úgy a vezetőváltást Budapesten, ahogy az normális demokráciákban magától értetődik. Csakhogy nem élünk normális demokráciában.”
Úgy fogalmaz: ég és föld a különbség Tarlós és Demszky polgármestersége mögött, utóbbi javára: szerinte ugyanis korábbi párttársa a szabadság helyreállításán működött, addig Tarlós alatt „a szabadság felszámolásának kilenc” éve volt. Ennek és a szélsőjobb kulturális térhódítása miatt úgy véli, hogy „először Kertész Ákos díszpolgárságát kellene helyreállítani”, majd „vissza kellene tenni a helyére Lukács György szobrát is a Szent István parkba.”
Szerinte szimbolikus lenne a II. János Pál pápa tér, a Széchenyi tér és a Széll Kálmán tér át/visszanevezése, ugyanis szerinte az első a régi Magyarországgal való szakítást szimbolizálta a Köztársaság tér elnevezéssel, addig az utóbbi kettő az „antifasiszta harcot” szimbolizálja, azt, hogy Magyarország „kormánya szembefordult a tengelyhatalmakkal és csatlakozott az antifasiszta koalícióhoz.” Szerinte ezt a szembefordulást a Fidesz 2010 óta többször megtagadta. Reméli, hogy „a magyar történelemben jelen levő progresszív törekvéseket” figyelembe véve, előbb-utóbb visszakapják 2010 előtti neveiket ezek a közterületek (ha már az Erzsébet körút nem, ahogy megállapítja korábban.)
Ha a többi dologban nem is, de Lukács György szobrának visszaállításában Szabó Zoltán DK-s politikus, volt szocialista államtitkár úgy tűnik, egyet ért, ugyanis egy hozzászólóra – aki nem helyeselte a Lukács-szoborral kapcsolatos baueri tervet – azt válaszolta: „Miért ne érdemelne?”.
A teljes jegyzetet itt olvashatja el.