Posztumusz díjat kapott a közelmúltban elhunyt népszerű riporter
Hadas Kriszta a gyermekek jogaiért végzett elhivatott munkájáért kapta a poszthumusz elismerést.
Teltházas vetítésekkel zárult az 5. alkalommal megrendezett Budapesti Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztivál.
Teltházas vetítésekkel zárult az 5. alkalommal megrendezett Budapesti Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztivál (BIDF), amelynek zsűrije öt kategóriában döntött a díjakról. Az idei Budapesti Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztiválon, amelyet január 28. és február 3. között rendeztek meg Budapesten a Cinema City Aréna moziban, csaknem 40 film, köztük hét rövid dokumentumfilm szállt versenybe.
„Az idei fesztivál sokrétű, akut, akár tabutémákat is érintő filmjei lenyűgözték a nézőket és a zsűrit is" – olvasható a fesztivál szervezőinek MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében.
Mint írják, a művészeti élet, a közélet és a sajtó elismert szereplőiből álló magyar és nemzetközi zsűri külön értékelte a filmeket, díjakat osztott a diák és a nyugdíjas zsűri és a fesztivál közönsége is szavazhatott a legjobb filmre.
A Meztelen remény kategóriában a fődíjat Marta Prus Túl minden határon, míg a különdíjat Cyril Aris A hinta című alkotása nyerte el.
A Meztelen üzenet szekcióban a fődíjat Leon Lee Segélykiáltás egy kínai munkatáborból, a különdíjat Simon Lereng Wilmont Ugatás a távolból című filmje nyerte el.
A Meztelen igazság elnevezésű kategória fődíját Christian Frei Genezis 2.0., különdíját Hans Block & Moritz Riesewieck Tisztogatók című filmje nyerte el.
A Meztelen szenvedély címet viselő szekció fődíját Erick Stoll & Chase Whiteside América, különdíját Jean Libon, Yves Hinant Isten engem úgy segéljen című filmje kapta.
A Meztelen rövidség kategória fődíját Oláh Kata és Csukás Sándor Mignon című műve nyerte el.
A nemzetközi diákzsűri díját Hogir Hirori A hatástalanító című filmje kapta. A nyugdíjas zsűri Hans Block & Moritz Riesewieck Tisztogatók című filmjét díjazta. A közönségdíjat Daniel McCabe Ez Kongó című filmje nyerte el.
„A kreatív dokumentumfilmek rólunk szólnak és közel állnak hozzánk, a meztelen valóságot mesélik el. Szórakoztatnak, megérintenek és gondolkodóba ejtenek. A hangsúlyos érdeklődés is jól tükrözi, az emberek igenis kíváncsiak arra, mi történik ma a nagyvilágban" – áll a közleményben.
(MTI)