Münchenbe kerül az utolsó Bogányi-zongora

2019. január 24. 22:55

Az állami tulajdonban lévő Bogányi-zongorák hét magyarországi, valamint három külföldi helyszínre kerültek.

2019. január 24. 22:55

A müncheni Deutsches Museumban helyezik el a tizedik, magyar állami tulajdonban lévő Bogányi-zongorát a Külgazdasági és Külügyminisztérium, a Müncheni Főkonzulátus és az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) közös munkájának eredményeként.

A kölcsönszerződést Tordai-Lejkó Gábor, a Müncheni Magyar Főkonzulátus képviseletvezetője és Wolfgang M. Heckl professzor, a múzeum főigazgatója írta alá – közölte az Emmi csütörtökön az MTI-vel.

A kormány a Bogányi-zongorák magyar és külföldi közintézményekben történő elhelyezéséről és 10 zongora megvásárlásáról 2015-ben döntött abból a célból, hogy a különleges magyar zongorát megismerhesse mind a hazai, mind a nemzetközi zenei élet. A hangszerek elismert magyar, valamint külföldi kulturális intézményekhez kerültek, lehetővé téve, hogy világhírű művészek Magyarországon kívül is koncertezhessenek rajtuk, ezzel is öregbítve a magyar kultúra és zeneművészet hírnevét.

Az állami tulajdonban lévő Bogányi-zongorák hét magyarországi, valamint három külföldi – a Helsinki Sibelius Akadémia, a Moszkvai Állami Csajkovszkij Konzervatórium és a müncheni Deutsches Museum – helyszínre kerültek.

(MTI)

Összesen 27 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
syphax
2019. január 25. 12:01
Azt hogy MIÉRT MÚZEUMBA vették meg a bajorok ezt a valóban gyöbyörű hangú hangzert--nem igazán értem. Még akkor sem, ha néha jó akusztikájú múzeumokban is rendeznek hangversenyeket--nyilván Bajorországban is. Viszont akinek van füle a hallásra--nincs mindenkinek igazán, hisz' sokszor csak két bőrdarab LEFFEG SOK EMBER TöKFEJÉNek oldalán--az HALLJA a sok gyönyörű hangot, amely e csodahangszerből kicseng.
balbako_
2019. január 25. 07:06
Egyszer elmagyarázták miért terjed ilyen lassan egy mégoly rendkívüli hangszer. Ugyanis a művészek ragaszkodnak a megszokott zongorájukhoz idegenkednek más márkától. De így szép lassan megismerik megszerethetik a magyar hangszert is.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!