Európa nem marad gáz nélkül, az oroszok több útvonalon is szállíthatnak
A kontinens nagy részén pedig hidegebb tél várható, ami növeli a gáz iránti keresletet, miközben a készletek az eddigieknél gyorsabban fogynak.
Új ügy, hogy Kövér László nem tetette vissza az európai uniós zászlót a parlament épületére. Érdekelni kezdett, az EU tagállamaiban mely parlamenteken van kint az EU-zászló, és melyeken nem.
Új ügy, hogy Kövér László nem tetette vissza az európai uniós zászlót a parlament épületére. Nem vagyok híve a szimbolikus EU-ellenes melldöngetésnek, viszont érdekelni kezdett, az EU tagállamaiban mely parlamenteken van kint az EU-zászló, és melyeken nem. Végigböngésztem a Google képkeresővel az EU parlamentjeit. Túl azon, hogy a 28 parlamenti épület, azok stílusa, mérete, állapota nyilván sokat elárul az adott országok (kultúr)történetéről, meglepődtem, milyen arány jött ki az EU-lobogók használata vagy hanyagolása kapcsán. Azt néztem, a parlament épületén vagy közvetlenül előtte látható-e uniós lobogó.
Az országok, ahol a talált képek alapján nincs kint az uniós zászló a parlamenten vagy az épület előtt:
Portugália, Spanyolország, Málta, Ciprus, Görögország, Litvánia, Lettország, Észtország, Finnország, Svédország, Hollandia, Nagy-Britannia. És most már Magyarország.
Mi ez, talán valami tudatos vagy tudatalatti birodalmi központ vs peremvidékek, perioikoszok szembenállás?
A görög és a brit esetben a témára rákeresve csak az uniós zászló parlament előtti égetésére találtam.
Fent pedig az EU három legrondább parlamentjét, a szlovént, a litvánt és a szlovákot láthatjátok. Kössz a miénkért, Steindl Imre!
És itt egy poszt arról, hogy valaki elindult az uniós szimbólumokat keresni Koppenhágában, és alig talált itt-ott egyet. Viszont egy Europa nevű kávézóban leszólított két norvég nőt, az EU-ról kérdezve őket. „We don’t know much about it, but we are happy we are not in it” (Nem tudunk sokat róla, de örülünk, hogy nem vagyunk benne) – válaszolták a norvégok.
Hát ilyen bonyolult egy hely ez az Európa.