Németh Zsolt és Farkas Sándor mindketten határozottan kiálltak a miniszterelnök mellett a megújulás folyamatában. Németh Zsolt külön kiemelte, hogy semmi szükség a pártelnök lemondására, mert vele tartják megvalósíthatónak a párt jövőbeli céljait.
Budai Gyula, Takács Péter és Bóka János elzárkóztak a konkrét válaszadás alól az új lista és a megújulás részleteit illetően. Mindannyian a frakcióvezetőhöz irányították az őket kérdező újságírókat, jelezve, hogy az alakuló ülés után tőle várható érdemi tájékoztatás.
„A következő parlamentnek nem leszek tagja. Viszont maradok, aki voltam: egy patrióta, keresztény családapa, akire továbbra is számíthattok!” – írta Hollik István Facebookon.