Demeter András István, Románia kulturális minisztere beszédében kiemelte: a könyvfesztivál lehetőséget teremt arra, hogy román és magyar írók, fordítók és szerkesztők ülhessenek egy asztalhoz, meghallgassák egymást, majd megtalálják mindazt, ami közelebb visz egymáshoz.
Hozzátette: Budapestre több mint 30 rendezvényből álló programot hoztak, könyvbemutatókat, íródialógusokat, kerekasztal beszélgetéseket, felolvasásokat, koncerteket. Kiemelte:
a fesztivál valódi tétje a könyvek bemutatásán az új utak nyitása, új fordítások, új szerkesztői együttműködések, új közös projektek megvalósulása.